کد خبر: 4565 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۴۳ - شنبه ۷ مرد ۱۳۹۱ | ۱ نظر | |

طرح نظام مددکاری در کمیسیون مجلس در حال بررسی است

رییس انجمن مددکاران اجتماعی خراسان جنوبی از ارایه طرح ایجاد نظام مددکاری به مجلس خبر داد و گفت: با توجه به اینکه حدود نیم قرن از حضور مددکاری در ایران می‌گذرد اما آنطور که باید به مددکاری چه در سطح جامعه و چه در سطح اجرایی توجه نشده است.

محسن مروی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان با بیان این مطلب افزود: وظیفه مددکار کمک به توسعه و تعالی فردی در جامعه است که این امر وسعت حوزه مددکاری را نشان می‌دهد اما به جایگاه آنها توجهی نشده و تنها در سازمان بهزیستی مشغول به فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: به دلیل آن که کار مددکاران با آسیب‌های اجتماعی گره خورده نگاه به آنها نگاهی محافظه‌کارانه بوده و ورود به این حوزه را با چالش رو‌به‌‎‏رو می‌کند.

مروی خاطرنشان کرد: ما بزرگ‌ترین مددکاران اجتماعی را مثل پیامبر در صدر اسلام داریم اما هنوز این رشته شناخته شده نیست و روز مددکار به عنوان یک روز رسمی اعلام نشده است.

وی ادامه داد: از جمله مشکلات مددکاران سامان‌دهی آنها و طرح نظام مددکاری ایران است که هنوز در کمیسیون مجلس در حال بررسی است، امیدواریم با انجام این کار بتوانیم این قشر را به جامعه معرفی کنیم.

مروی با بیان اینکه کشور به 30 هزار مددکار نیاز دارد که باید از دانشگاه تامین شود، اظهار داشت: در کشور هشت هزار مددکار داریم که در دستگاه‌های مختلف مشغول هستند.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی خراسان جنوبی بیان داشت: حضور مددکار در حوزه‌های مختلف به کم کردن پرونده‌ها در حوزه‌های اجتماعی نظیر طلاق کمک می‌کند و هم‌چنین در کاهش جرائم تاثیر بسزایی دارد.

مروی با بیان اینکه از مددجو حمایت نمی‌شود، عنوان کرد: برخی مواقع در سیستم‌های اداری و قضایی برخوردهای مناسبی با مددکاران نمی‌شود و ما به دنبال این هستیم که از مددکاران حمایت کنیم اما از آنجاکه مددکاری سیستم جدیدی است هنوز توفیقات چندانی نداشته‌ایم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۱ دیدگاه مطلب براي " طرح نظام مددکاری در کمیسیون مجلس در حال بررسی است " ارسال شده است.

  1. manizheh :

    che fayde vaghti ma hanuzam bikariiiim.

ارسال نظر


آخرین موضوعات