کد خبر: 4569 | تاریخ انتشار: 0:01:07 - یکشنبه 29 جولای 2012 | بدون نظر | |

ایجاد ۶ رشته جدید در مرکز آموزش علمی کاربردی علوم بهزیستی تفت

قائم مقام مرکز آموزش علمی- کاربردی علوم بهزیستی تفت از افزایش چهار رشته کارشناسی و دو رشته کاردانی در این مرکز از مهر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، جمال گلشن با اعلام این خبر افزود: در مهرماه امسال، چهار رشته کارشناسی پودمانی به نام‌های کارشناسی حرفه‌ای مشاور ژنتیک، کارشناسی حرفه‌ای تربیت مربی پیش دبستانی، کارشناس حرفه‌ای مددکاری اجتماعی خانواده و کارشناس حرفه‌ای مددکاری اجتماعی کودک به رشته‌های مقطع کارشناسی مرکز آموزش علمی- کاربردی علوم بهزیستی تفت اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین دو رشته در مقطع کاردانی به نام‌های کاردان حسابداری با گرایش مالی به صورت ترمی و کاردان حرفه‌ای تربیت مربی خانه سالمندان، به صورت پودمان، به مجموع رشته‌های تحصیلی این مرکز افزوده می‌شود.

وی رشته‌های تحصیلی حال حاضر مرکز را شامل تربیت مربی پیش از دبستان، مددکاری اجتماعی، مربی کودکان استثنایی، راهنمای آموزشی، مربی معلولین ذهنی، اصلاح و تربیت، تکنولوژی آموزشی و نرم افزار کامپیوتر در مقطع کاردانی ترمی و راهنمای آموزشی بزرگسالان، آسیب شناسی اجتماعی و اصلاح و تربیت در مقطع کارشناسی ترمی اعلام نمود.

وی در ادامه رشته های پودمانی مرکز را نرم افزار کامپیوتر، اصلاح و تربیت، راهنمای آموزشی، مربی پیش از دبستان و کارشناس آسیب شناسی اجتماعی عنوان کرد و افزود: تعداد اساتید این مرکز ۴۷ نفر است که به صورت نیمه وقت با دانشگاه همکاری دارند و از این تعداد ۵ نفر هیات علمی، ده نفر درون سازمانی و غیر هیات علمی و ۳۲ نفر برون سازمانی هستند که دارای مدرک کارشناسی ارشد می‌باشند.

وی تعداد دانشجویان این مرکز را در کل ۷۳۲ اعلام کرد و افزود: تعداد ۲۷۰نفر در مقطع کاردانی ترمی و ۲۳۱ نفر کارشناسی ترمی و ۲۱۳ نفر کاردانی پودمانی و ۱۸ نفر کارشناسی پودمانی مشغول به تجصیل هستند.

گفتنی است این مرکز، بهمن ماه سال ۱۳۸۱ به عنوان شعبه‌ای از دانشگاه علوم بهزیستی کشور فعالیت خود را با پذیرش ۱۰۰ نفر دانشجو در دو رشته کاردانی پودمانی، مدیریت روابط عمومی و تربیت مربی مراکز پیش از دبستان در شهرستان تفت و در محل آموزش ضمن خدمت کارکنان بهزیستی به مساحت حدود ۲ هزار متر مربع آغاز نمود.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات