کد خبر: 4572 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۲۲ - دوشنبه ۹ مرد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

نظام جامع حمایتی تا پایان امسال در سراسر کشور اجرا می شود

اراک – دستیار معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: نرم افزارهای نظام جامع حمایتی در استان های مرکزی، تهران، یزد، خراسان رضوی و فارس به صورت الگو درحال اجراست و تا پایان سال جاری در سراسر کشور اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، ‘علیرضا چگینی’ شنبه شب در همایش مددکاران کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی در اراک ، افزود: این طرح با هدف ارایه خدمات از جمله کمک های تخصصی به صورت هدفدار و زماندار به تمام خانواده های تحت پوشش اجرا می شود.

وی ادامه داد: طرح نظام جامع حمایتی در ابتدا با رویکرد درمان اجرا و در مدتی کوتاه، خدمات دیگر نیز به مددجویان ارائه می شود.

دستیار معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: این نهاد در طول عمر خود خدمات ارزنده و موثری را با هدف فقرزدایی به مددجویان ارائه کرده و اکنون چهار میلیون و 300 هزار نفر درقالب یک میلیون و 700 هزار خانوار را در کشور تحت پوشش دارد.

چگینی افزود: به خانوارهای تحت پوشش خدماتی در زمینه های اشتغال، فرهنگی، حمایت های اجتماعی، توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی ارائه می شود.

وی یادآور شد: هم اکنون سرمایه گذاری وسیعی در بخش حمایت از بیمه زنان سرپرست خانوار صورت گرفته و 830 هزار زن سرپرست در شهرها و 140 هزار زن سرپرست خانوار در روستاها از بیمه بهره مند شده اند.

دستیار معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: 50 هزار خانوار نیز در قالب طرح های اشتغالی تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی قرار دارند تا در دوره های بازنشستگی از مزایای آن بهره مند شوند.

چگینی اظهار داشت: براساس برنامه پنجم توسعه سالانه باید 10 درصد خانوارها از طریق هدفمند سازی از چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) خارج شوند زیرا هدف این کمیته توانمندسازی است تا کمتر خانواده ای متقاضی استفاده از خدمات این نهاد باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی نیز در این همایش گفت: اکنون 36 هزار خانوار در این استان از خدمات این نهاد بهره مند هستند و افراد از این پس باید در نظام جامع کشوری از طریق سایت کمیته امداد امام خمینی (ره) ثبت نام کنند.

‘محسن ولیئی’ افزود: خدمات در نظام نرم افزار جامع پس از اجرا در کشور قابل مشاهده است و یک خانواده نمی تواند به صورت مکرر از خدمات آن استفاده کند.

وی یادآور شد: 44 هزار خانوار در سال 89 تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی بودند که این تعداد سال گذشته به 36 هزار خانوار کاهش یافت. ک/2

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات