کد خبر: 4637 | تاریخ انتشار: ۰:۳۷:۴۹ - شنبه ۲۱ مرد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

بهره‌مندی 4 میلیون نفر از خدمات کمیته امداد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، علی‌محمد ذوالفقاری ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان در سنندج اظهار کرد: یک میلیون و 700 هزار نفر از این تعداد از خدمات مستمر و 2 میلیون نفر نیز به صورت تک خدمتی و چند خدمتی از خدمات این نهاد مقدس بهره‌مند هستند.

وی خاطرنشان کرد: یک میلیون و 30 هزار نفر از مددجویان زیرپوشش کمیته امداد زنان سرپرست‌خانوار هستند که بخش عمده‌ای از آنان را زنان بالای 60 سال تشکیل می‌دهند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین از حمایت این نهاد مقدس از 600 هزار دانش‌آموز و 100 هزار دانشجو در سطح کشور خبر داد و گفت: سالمندی، فوت سرپرست خانوار، طلاق، بیماری‌های صعب‌العلاج و از کار افتادگی از مهم‌ترین مشکلات افراد زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

به گفته وی، بیشترین عامل خروج مددجویان زیرپوشش نیز رفع مشکل مددجویان در فرایند مددکاری، پایان تحصیلات، ازدواج، اشتغال، متصل شدن به بیمه‌های اجتماعی دیگر و حقوق‌بگیری از طریق بیمه است.

* حمایت 615 هزار حامی از ایتام زیر پوشش کمیته امداد

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: در حال حاضر 270 هزار یتیم در سراسر کشور علاوه بر خدمات و حمایت‌های این نهاد مقدس، توسط 615 هزار حامی نیز مورد حمایت می‌شوند.

ذوالفقاری سرانه پرداختی به هر کدام از این ایتام را ماهیانه 52 هزار تومان عنوان کرد و گفت: در سال گذشته 142 میلیارد تومان توسط حامیان به ایتام زیر پوشش این نهاد کمک شده است.

* بهره‌مندی 350 هزار خانوار مددجو از بیمه اجتماعی

وی به برخورداری 350 هزار خانوار زیرپوشش این نهاد از خدمات بیمه اجتماعی اشاره کرد و افزود: اجرای طرح بیمه‌های اجتماعی به منظور توانمندسازی مددجویان با دریافت حق بیمه نیز در آینده صورت می‌گیرد.

به گفته معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره)، بیش از 45 هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد مستاجر و 12 هزار خانوار نیز دارای بیماران صعب‌العلاج هستند که رفع مشکل آنان می‌تواند گام ارزنده‌‌ای در راستای رفع محرومیت و فقر باشد.

ذوالفقاری توانمندسازی و خروج مددجویان زیرپوشش را از مهم‌ترین اولویت‌های این نهاد مقدس عنوان کرد و گفت: خروج سالانه 10 درصد از مددجویان از زیرپوشش خدمات مستمر با اجرای برنامه‌ها و طرح‌های مختلف در سراسر کشور دنبال می‌شود.

وی در پایان افزود: سالانه 100 هزار دختر و پسر جوان نیز به دلیل ازدواج و خوداتکایی خانواده‌ها از زیرپوشش خارج می‌شوند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات