کد خبر: 4641 | تاریخ انتشار: ۲۱:۰۶:۳۷ - شنبه ۲۱ مرد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

جزییات زمین‌لرزه شمال غرب کشور

3 زمین‌لرزه که بزرگترین آن 6.2 ریشتر بود حدود ساعت 17 امروز شهرستان اهر و ورزقان در استان آذربایجان‌شرقی را لرزاند.

به گزارش ایسنا، اولین زمین لرزه در ساعت 16 و 53 دقیقه و 15 دقیقه با بزرگی 6.2 در مقیاس امواج درونی زمین و دو زمین‌لرزه دیگر در ساعت 17 و 4 دقیقه و 34 ثانیه و 17 و 19 دقیقه و 14 ثانیه به ترتیب به بزرگی 6 و 4.7 در مقیاس امواج درونی زمین در منطقه ثبت شد.

بنا بر اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در یک هفته گذشته 5 لرزه و زمین لرزه این منطقه را لرزانده است.

به گزارش ایسنا، این منطقه در 35 کیلومتری شهرستان هریس و 510 کیلومتری پایتخت واقع شده است.

اعزام تیم‌های ارزیاب به مناطق‌زلزله‌زده

قطع برق بیشتر نقاط تبریز

دکتر معصومی، رییس اورژانس کشور از اعزام دو تیم ارزیاب به تبریز و اهر خبر داد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث ایسنا با بیان اینکه در پی وقوع زلزله 6/2 ریشتری در اهر، ارتباط تلفنی با تبریز و اهر قطع شده است، گفت: بر این اساس یک تیم از اردبیل برای ارزیابی به تبریز اعزام شد.

وی با بیان اینکه ارتباط تلفنی با اهر که کانون زلزله بوده، قطع است، گفت: یک تیم ارزیاب از مشکین‌شهر برای ارزیابی منطقه زلزله‌‌زده به اهر اعزام شد.

به گفته وی تاکنون خبری از مصدومان یا کشته‌های احتمالی این زمین لرزه مخابره نشده است.

برهان، مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز نیز درباره این حادثه با بیان اینکه هم‌اکنون ترافیک شدیدی در اکثر معابر شهر تبریز برقرار است به ایسنا گفت: بیشتر نقاط تبریز با قطعی برق روبرو شده و همین امر اضطراب و استرس شهروندان را رقم زده است.

به گفته مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، تاکنون آماری در خصوص تعداد مجروحان یا تلفات احتمالی این حادثه مخابره نشده است.

وارد شدن خسارت به دو روستا در زلزله براساس گزار‌ش‌های اولیه

حسین درخشان، مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر نیز از اعزام تیم‌های ارزیاب این سازمان به دو روستای «خرمالو» و «هریف» خبر داد.

وی با بیان اینکه در پی وقوع زلزله 6.2 ریشتری و 6 ریشتری استان آذربایجان‌شرقی در ساعت 16:53 خطوط ارتباطی با این شهرستان قطع شده است به ایسنا گفت: دو شهرستان «اهر» و «ورزقان» کانون این زلزله بودند.

وی با بیان اینکه دو روستای «خرمالو» و «هریف» در این زلزله آسیب دیده‌اند، گفت: تیم‌های ارزیاب برای ارزیابی اولیه این مناطق اعزام شده‌اند.

مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر به ایسنا گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر خسارات و همچنین تلفات جانی احتمالی گزارش نشده است.

آماده‌باش نیروهای اورژانس اردبیل

دکتر محمد جعفرزاده، رییس اورژانس اردبیل از اعزام دو تیم ارزیاب از اورژانس این استان به تبریز و اهر خبر داد.

وی به ایسنا گفت: در پی اعلام وقوع این زلزله در شهرستان اهر مقرر شد دو تیم ارزیاب از استان اردبیل به تبریز و اهر اعزام شوند.

جعفرزاده با بیان اینکه دو تیم ارزیاب متشکل از هشت کارشناس و تکنیسین که به همین قصد دوره دیده‌اند، به محل اعزام شده‌اند، خاطرنشان کرد: یکی از تیم‌ها از پایگاه مشکین‌شهر به سمت اهر اعزام شده و تیمی دیگر نیز از پایگاه نیز به سراب و از آنجا به تبریز اعزام خواهد شد.

به گفته رییس اورژانس استان اردبیل، نیروهای اورژانس در این استان، به عنوان استان معین هم‌اکنون در حالت آماده‌باش قرار دارند و در صورت نیاز امدادرسانی به مجروحان حادثه را آغاز خواهند کرد.

رییس اورژانس اردبیل اضافه کرد: تاکنون اخباری مبنی بر تعداد مجروحان و تلفات احتمالی حادثه گزارش نشده است.

به گزارش ایسنا، این زمین‌لرزه در بیشتر شهرهای استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، زنجان و حتی گیلان نیز احساس شده است.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات