کد خبر: 4726 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۷ - شنبه ۲۸ مرد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

طرح محب در 18 محله کرمانشاه اجرا شد

 

به گزارش خبرنگار فارس از کرمانشاه، کامران علی‌مددی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح محب با تاکید بر توانمند‌سازی اجتماعات محلی به منظور پیشگیری و کاهش بروز مشکلات روانی و اجتماعی در بلایای طبیعی، با مشارکت ساختار دولتی و غیر‌دولتی تهیه و تدوین شده است.

علی‌مددی ادامه داد: در این طرح روانشناسان، مشاوران و مددکاران اجتماعی شاغل در مراکز مشاوره، با نام گروه فوریتی توانمند می‌شوند تا در زمان بروز حوادث بتوانند خدمات مشاوره روانشناسی به آسیب‌دیدگان ارائه دهند.

وی تصریح کرد: در این طرح سعی می‌شود پروژه‌های مدیریت بحران و مهارت کنترل استرس مردم با همکاری گروه‌های محلی به وسیله آموزش مهارت‌های خاص انجام پذیرد.

معاون پیشگیری اداره‌کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: این طرح موجب توانمندی افراد قبل از وقوع حوادث غیرمترقبه می‌شود و فعالیت‌های اجتماعی‌محور در قالب طرح خدمات مشاوره‌ای و حمایت‌های روانی اجتماعی در بلایای طبیعی “طرح محب” در 18 محله کرمانشاه به اجرا در آمده است.

علی‌مددی برگزاری کارگاه‌های آموزشی، مانند شیوه‌های احیا و کمک‌های اولیه، آموزش اطفای حریق، پناه‌گیری اظطراری، آموزش مهارت‌های کنترل استرس و خشم را از جمله برنامه‌های اجرا شده در برگزاری طرح محب اعلام کرد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات