کد خبر: 4756 | تاریخ انتشار: ۱۳:۳۳:۳۵ - چهارشنبه ۱ شهر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

تاریخ مصرف بسیاری از خدمات مددکاری گذشته است

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره)گفت:راهبردهای حمایتی باید از دل فقر تعریف شود و کارشناسان حوزه مددکاری در قالب اتاقهای فکر دائماً در حال شناسایی نیاز سنجی و ارائه خدمات متغیر ومتناسب با نیاز مددجویان باشند.

به گزارش سرویس اجتماعی ایسنا، علی محمد ذوالفقاری در نشست هم اندیشی مددکاری اجتماعی و علوم یاورانه ، گفت: دسترسی به گفتمان واحد علمی و استاندارد مبنای کار همه مددکاران اجتماعی است که تمامی گونه های فقر و راهکارهای مبارزه با آن تعریف شده باشد.

وی با اشاره به اینکه منابع اختصاص یافته در بخش حمایت و سلامت خانواده این نهاد نیز شامل اعتبارات دولتی و منابع مردمی است، افزود: ما امروز با نیازمندانی مواجه هستیم که در نظام اسلامی به سازمانهای حمایت گر دولتی و یا موسسات خیریه خصوصی مراجعه می کنند و هر خدمتی که در این راستا تولید می شود ، باعث رضایت مندی در میان مددجویان و اثبات کارآمدی نظام می شود.

وی استفاده از ظرفیت‌های قومی ، مذهبی ، دینی و فرهنگی را در ارائه خدمات مطلوبتر به مددجویان ضروری دانست و اظهار داشت: در مددکاری به مددجویان باید سطح خدمت و اقدامات اجرایی تعریف و خدمات مددکاری به صورت عادی ، متوسط و تخصصی اجرا شود تا در ارائه خدمات خود توانمند شویم که در این راستا کمیته امداد با تمام توان خود دست تمامی صاحبان خرد و اندیشه را به گرمی فشرده و آمادگی کامل دارد تا از تمام ظرفیتهای موجود اندیشمندان به صورت مرحله به مرحله در ارائه خدمات به نیازمندان استفاده کند؛ چرا که نیازمند تبادل افکار وسیع تری میان کارشناسان این حوزه هستیم.

معاون کمیته امداد به آسیب‌های اجرائی در حوزه مددکاری اشاره کرد و یاد آور شد: نبود گفتمان واحد در میان مددکاران و سازمانهای مردم نهاد، هم پوشانی بین سازمانهای خصوصی و دولتی، قانع شدن دستگاههای حمایتی به ارائه خدمات خود ، نبود آینده پژوهشی و تکرار روز مرگی در خدمات ، فاصله علوم مددکاری و کار اجرائی و سرعت رشد فقر از جمله این آسیب‌هاست؛.

به گفته ذوالفقاری، تاریخ مصرف بسیاری از خدمات مددکاری ارائه شده گذشته است و ما امروز نیاز به بسته های جدید حمایتگرانه متناسب با شرایط روز جامعه هستیم.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات