کد خبر: 4844 | تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲:۱۰ - جمعه ۱۰ شهر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

تامین امنیت نیازمند همکاری تمام دستگاه‌هاست

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، حیدر عباس‌زاده پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی گفت: پلیس بوشهر نیز مانند پلیس سراسر کشور با جدیت این طرح را به اجراء در آورده و در راستای مبارزه با هرگونه مخلان نظم و امنیت برخورد جدی و قانونی خواهد کرد.

وی گفت: از آنجا که برقراری محیطی امن و آرام یک مقوله گسترده است بنابراین امنیت هیچگاه نمی‌تواند از طریق یک سازمان برقرار شود بلکه همکاری و همیاری تمامی نهادها و دستگاه‌های دولتی را می‌طلبد.

وی برقراری امنیت را یک کارگروهی دانست و خاطرنشان کرد: امنیت دارای چندین ضلع است و هیچگاه به تنهایی از طریق یک ارگان برقرار نمی‌شود در واقع نیروی انتظامی فقط به عنوان یکی از ضلع‌های آن محسوب می‌شود.

این مقام انتظامی ، مبارزه با قاچاقچیان موادمخدر و خرده فروشان، مبارزه با بدحجابی، برخورد با اراذل و اوباش را از اولویت‌های کاری این پلیس برشمرد و گفت: پلیس بوشهر از ابتدای سال جاری تاکنون با عزمی جزم در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی گام برداشته و به نتایج چشمگیری نیز رسیده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر مجدداً از تمامی سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی خواست در این راه حامی پلیس و همکاری لازم با پلیس داشته باشند.

مصالحه 98 درصد از پروندهای ارجاعی به کلانتری‌ها توسط مددکاران

سرپرست مرکز مشاوره پلیس بوشهر نیز به خبرنگاران گفت: 98 درصد از پرونده‌های ارجاعی به کلانتری‌های استان، توسط مددکاران و کارشناسان این مرکز به مصالحه ختم شده است.

طاهره کللی با اشاره به فعالیت‌های این مرکز اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ، 98 درصد از پرونده‌هایی که به کلانتری‌های سطح استان ارجاع داده شد، توسط مشاوران و مددکاران مرکز مشاروه پلیس بوشهر، بررسی که خوشبختانه 98 درصد از آنها به مصاحه ختم شده است.

وی، به نقش آموزش در زندگی افراد اشاره کرد و تصریح کرد: این مرکز، ضمن هماهنگی با ادارات برون سازمانی، آسیب‌های مناطق را شناسایی و کلاس های آموزشی و مشاوره گروهی را با توجه به آسیب پذیری هرمنطقه برگزار می‌کند.

کللی افزود: با افزایش اعتماد شهروندان به مددکاران و مشاوران کلانتری‌ها، از برنامه‌های متنوع این مرکز ، تقویت اصل پیشگیری از جرائم است که با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و استفاده از اساتید مجرب در حوزه روانشناسی، سعی خواهیم کرد اطلاعات و دانش مددکاران و کارشناسان بروز و کارآمد باشد.

سرپرست مرکز مشاوره پلیس بوشهر از آمادگی کامل این مرکز در ارائه خدمات مشاوره‌ای اعم از حقوقی، تحصیلی، ازدواج و خانودگی را به شهروندان بوشهری خبر داد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات