کد خبر: 4905 | تاریخ انتشار: ۹:۳۷:۳۲ - جمعه ۱۷ شهر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

کاهش جمعیت کیفری به مدد اقدامات مشاوره‌ای و مددکاری

رییس زندان شهرستان بوئین‌زهرا گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 250 مورد خدمات مددکاری و مشاوره به زندانیان و خانواده آنان ارائه شده است.

به گزارش ایسنا ـ منطقه قزوین، حسینی مرادآبادی در جلسه شورای اداری با بیان این مطلب افزود: ارائه خدمات مشاوره ومددکاری اجتماعی، یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی و قضایی زندان بوئین‌زهرا است و نسبت به سنوات گذشته، رشد قابل توجهی داشته است.

وی در خصوص دامنه فعالیت‌های واحد مددکاری اجتماعی اظهار کرد: اقداماتی نظیر اخذ رضایت از اولیای دم، اخذ رضایت از شکات متهمان، پرداخت کمک‌های مالی، اخذ مرخصی، معرفی به مراکز درمانی، معرفی به ستاد دیه و معرفی به نهادهای حمایتی از جمله انجمن‌های حمایت از زندانیان بخشی از برنامه‌های حوزه مددکاری در زندان است.

رییس زندان بوئین‌زهرا خاطرنشان کرد: مددکاران اجتماعی با بالا بردن سطح آگاهی و دانش مددجویان و خانواده آنان در کاهش جمعیت کیفری زندان نقش به سزایی دارد.

مرادآبادی یادآور شد: تمام تلاش و کوشش مددکاران، تبدیل زندان به نهادی اصلاحی و تربیتی است تا هدف سازمان زندان‌ها محقق شود.

رییس زندان بوئین‌زهرا در پایان گفت: در سال گذشته بیش از 1200 مورد مشاوره، روان‌درمانی و مددکاری به مددجویان این زندان ارائه شده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات