کد خبر: 4922 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۴۸ - یکشنبه ۱۹ شهر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

70 مددکار اجتماعی در کمیته امداد خراسان شمالی فعالیت دارند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: 70 مددکار اجتماعی در راستای توانمندسازی خانواده ها در کمیته امداد خراسان شمالی فعالیت می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، امان الله حسین پور با بیان اینکه اجرای طرح مددکار محوری، خدمات رسانی به مددجویان این نهاد را تسهیل می کند افزود: ارتقاء بهره وری و کارآیی در جهت تحقق اهداف امداد، تشریح رویکردهای جدید و تبیین ارائه خدمات هدفمند و زماندار تک خدمتی و چند خدمتی از توانمندی مددکاران اجتماعی است که با فراگیری دوره های آموزشی، در جهت توانمندسازی خانواده های جامعه هدف تلاش می کنند.

وی با اشاره به تقسیم پرونده های جامعه هدف بین مددکاران اظهار داشت: پرونده های مددجویان تحت پوشش بر اساس تعداد نفرات و بعد مسافت بین مددکاران تقسیم می شود.

حسین پور موضوعاتی همچون معیشت، مسائل فرهنگی، اشتغال، عمران، درمان، جهیزیه و اکرام ایتام را از وظایف مددکاران برشمرد و گفت: نقش اصلی مددکاران در حقیقت، احصاء و بررسی تمام نیازمندیهای مددجویان و پیگیری مشکلات آنان است.

وی مددکاران را نمایندگان مددجویان دانست و تصریح کرد: بر این اساس مددکار تمامی مشکلات خانواده های مددجو را راسا پیگری می کند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی، پیشگیری از اتلاف وقت و هزینه رفت وآمد مددجویان به این نهاد را از اهداف این طرح برشمرد و افزود: اجرای این طرح بستر لازم را برای پیگیری حقوق مددجویان فراهم کرده است.

وی تحقق برنامه های تحولی در امداد ،استقرار وضعیت جدید ساختار سازمانی، ارائه خدمات موثر به خانواده های جامعه هدف را از دیگر اهداف این طرح برشمرد و گفت: بازتوانی اقتصادی و اجتماعی و سطح بندی نیازمندان نیز از دیگر اهداف طرح مددکاری به شمار می رود.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات