کد خبر: 4930 | تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲:۴۸ - یکشنبه ۱۹ شهر ۱۳۹۱ | ۱ نظر | |

احمدی‌نژاد یک مددکار واقعی است

رئیس سازمان بهزیستی کشور معتقد است که تفاوت عمده‌ای که دولت کنونی نسبت به دوره‌های پیشین داشته است نگاه معنوی دکتر احمدی‌نژاد نسبت به بهزیستی و جامعه هدف آن بوده است. وقتی این نگاه منتشر شده در ارکان و فعالیت‌های سازمان هم تأثیرات خود را گذاشته است. دکتر هاشمی می‌گوید: برای انجام فعالیت‌های تخصصی اعتبار و منابع لازم است. در طول این دولت بیش از 400درصد رشد منابع مالی داشته‌ایم که این به مفهوم توجه و توسعه در فعالیت‌های سازمان است. به نظر می‌رسد که ما هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی با شاخص‌های گذشته در دوره‌های پیشین سبقت جدی گرفته‌ایم. اگر امروز می‌بینیم که سازمان بهزیستی در حاشیه نیست و در متن فعالیت‌هاست به این علت است که سازمان با حمایت‌های جدی دولت با رنگ و بوی جدیدی وارد شده است. در بحث مداخلات اجتماعی، اورژانس اجتماعی یا بحث تدارک و تیمار معلولین یا در مقوله کاشت حلزون به 100 رسیده‌ایم و دیگر بیماری در نوبت کاشت حلزون نداریم. ما در بحث‌های بینایی سنجی‌ و شنوایی‌سنجی طرح‌های سراسری داشتیم که در واقع می‌توانم بگویم آقای احمدی‌نژاد یک مددکار واقعی است و توجه ویژه‌ای به مقوله بهزیستی دارند.
دکتر هاشمی درخصوص نگاه ویژه دولت به مسائل و مشکلات معلولان بویژه مسکن می‌گوید: دولت در سال گذشته مبلغ 60 میلیارد تومان کمک بلاعوض به حوزه مسکن بهزیستی اختصاص داده است که امیدواریم امسال هم به همین میزان این کمک‌ها افزایش یابد و به طور قطع سرعت احداث مسکن در نیمه دوم امسال بیشتر خواهد شد. البته لازم به ذکراست که با این نگاه ویژه دولت سازمان بهزیستی تا پایان دولت دهم 200 هزار واحد مسکونی که ساخت آنها از ابتدای دولت نهم آغاز شده است و تاکنون 60 هزار واحد به افراد تحت پوشش واگذار شده است، آماده تحویل به واجدین شرایط است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره اعتبارات دولت نهم و دهم به حوزه بهزیستی اظهارمی‌دارد: اعتبارات سازمان بهزیستی در ابتدای دولت نهم 251 میلیارد تومان بوده است که در حال حاضر و در طول این سال‌ها به یک هزار میلیارد و 186 میلیون تومان افزایش پیدا کرده که این افزایش نشان از توجه ویژه دولت به جامعه هدف در سازمان بهزیستی دارد.
وی درباره تعداد مددجویان نیز می‌گوید: تعداد مددجویان تحت پوشش سازمان در ابتدای دولت نهم 16 هزار و 500 نفر بوده است که اکنون با حمایت‌های دولت به 67 هزار نفر رسیده است که می‌توان گفت افزایش تعداد افراد تحت پوشش سازمان در دولت نهم و دهم چهاربرابر شده است که رقم قابل ملاحظه‌ای است.
دکتر هاشمی درباره تعداد دانشجویان در حوزه توانبخشی نیز می‌گوید: در ابتدای دولت نهم شش هزار و 170 دانشجو تحت پوشش بهزیستی بوده‌اند که همین تعداد اکنون به 32 هزار و 771 دانشجو رسیده است که در این مورد هم سازمان حدود 5/5 برابر رشد داشته است.

روزنامه ایران

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " احمدی‌نژاد یک مددکار واقعی است " ارسال شده است.

  1. اسی :

    جان مادرتون به فکرمددکاران کارشناسی ارشدکه ازفرط بیکاری خوددرمعرض اسیب های اجتماعی قراردارندباشید

ارسال نظر


آخرین موضوعات