کد خبر: 5008 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۳ - شنبه ۱ مهر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

بیشترین عامل ارتکاب جرایم خانواده و جامعه است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان قزوین، حسن نورمحمدی در دیدار با اعضای دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری با بیان این مطلب که از منظر جامعه‌شناختی بیشترین عامل ارتکاب جرایم در اطفال و نوجوانان، خانواده و جامعه است، اظهار کرد: حمایت از مددجویان زیر 18 سال که در کانون‌های اصلاح و تربیت تحمل حبس می‌کنند، برعهده دفتر حمایت از حقوق کودکان بوده و همکاری‌های نزدیکی در این زمینه صورت گرفته است.

وی افزود: روانشناس و مددکار اجتماعی مستقر در کانون با بررسی و مطالعه مشکلات کودکان و نوجوانان بزهکار، نسبت به ریشه‌یابی علل و انگیزه جرم، عدم تکرار آن و اصلاح شخصیت آنها اهتمام ویژه‌ای دارند.

رئیس کانون اصلاح و تربیت پسران قزوین بیان کرد: ارتباط مؤثر با محاکم قضایی به خصوص دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان قزوین سبب تسریع در رسیدگی به پرونده مددجویان شده و آمار تحمل حبس کاهش یافته است.

نورمحمدی بازدیدهای دوره‌ای دفتر حمایت از حقوق کودکان و زنان این استان را در روند اصلاح و تربیت مددجویان اثربخش توصیف کرد و افزود: بسیاری از مسائل فردی و خانوادگی مددجویان در بازدیدهای ادواری مطرح و با پیگیری این دفتر برطرف می‌شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات