کد خبر: 5048 | تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰:۰۶ - شنبه ۸ مهر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

مصالحه بیش از 67 درصد پرونده ها در دوایر مشاوره کلانتری‌ها

مصالحه بیش از 67 درصد پرونده ها در دوایر مشاوره کلانتری‌ها طی شهریورماه امسال

سرهنگ خانچرلی از مصالحه بیش از 67 درصد پرونده های ارجاع شده به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها در شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برنا به‌نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ محسن خانچرلی رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از سازش و مصالحه 67.3 درصد پرونده‌های تشکیل شده در شهریور ماه امسال که به دایره مشاوره و مدد کاری ارجاع شده بود، خبر داد.

این مقام انتظامی ضمن اشاره به موضوع فوق، خاطر نشان کرد: در مدت مذکور با ارائه مشاوره و مددکاری در کلانتری‌ها، 2 هزار و 507 پرونده به صلح و سازش منجر شده است.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت افزود: از مجموع پرونده‌های منجر به صلح و سازش طی مدت مذکور 425 پرونده حقوقی، 752 پرونده مربوط به اختلاف خانوادگی، همچنین 878 مورد پرونده متشکله درباره نزاع و درگیری و 452 فقره پرونده مربوط به سایر موارد به مصالحه منجر شده است.

سرهنگ خانچرلی در ادامه افزود: قابل ذکر است که در مدت مذکور 3 هزار و 723 فقره پرونده به دایره مشاوره و مددکاری کلانتری‌های تهران بزرگ ارجاع شده که از این تعداد پرونده، تعداد 2 هزار و 507 فقره آن منجر به صلح و سازش شده است.

این مقام ارشد انتظامی در خاتمه گفت: با وجود کارشناسان و مشاوران مددکار در کلانتری‌ها، اکثر پرونده‌های تشکیل شده در این مراجع به‌ویژه درگیری، نزاع و اختلافات خانوادگی با هدایت و مشاوره پلیس حل و فصل شده است و کمتر پرونده ای در این باره به دادگاه ارجاع شده و همین امر در کاهش پرونده‌های قضایی بسیار مفید بوده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات