کد خبر: 5081 | تاریخ انتشار: ۷:۲۱:۳۰ - پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

نظام جامعی در حوزه فقرزدایی نداریم

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در همایش تخصصی موسسه حمایت و امداد که در سالن اجتماعات سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح برگزار شد به توانمندسازی گروه هدف اشاره کرد و گفت:‌توانمندسازی معیشتی و فکری بخشی از برنامه‌های سازمان بوده که علاوه بر توانمندسازی معیشتی و فکری، سازمان به فکر توانمندی اجتماعی، فرهنگی جامعه هدف گام برداشته است.

وی بیان داشت:‌در دولت احمدی‌نژاد توجه ویژه‌ای به سازمان بهزیستی شده است و فصل جدیدی از شکوفا شدن خدمات این سازمان بوده است.

هاشمی ادامه داد:‌ در حال حاضر رویکردی از مددکاری در بهزیستی آغاز شده و مددکاری نوین سرلوحه کاری این سازمان بوده است که در این مددکاری به بحث‌های پیشگیری، پیش‌بینی و آگاه‌سازی عمومی توجه ویژه‌ای شده است.

وی ادامه داد: در مددکاری اجتماعی نوین باید به موضوعات بسیاری توجه شود که علاوه بر بررسی معیشتی مددجو باید شرایط خانواده، خویشاوندان و اطرافیان وی نیز بررسی شود و در واقع در مددکاری نوین یک کار تیمی صورت می‌پذیرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به نوسازی در سازمان بهزیستی از سال گذشته گفت: براساس قانون و دستگاه‌های بالاتر باید این نوسازی شروع می‌شد و در این نوسازی تعریف جدیدی از سازمان با توجه به نیازهای جامعه هدف شده است.

هاشمی با اشاره به تغییرات بسیار در حوزه خدمات رسانی در سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد:‌برخی از فعالیت‌ها با توجه به اینکه نیاز به تغییر داشت از بدنه سازمان خارج و سازمان تلاش کرده است فعالیت‌های جدیدی را با رویکرد خود ارائه کند.

به گزارش فارس در این مراسم محمد نفریه معاون اجتماعی سازمان بهزیستی، کاظم نظم‌ده رئیس مرکز توسعه پیشگیری بهزیستی حضور داشتند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات