کد خبر: 5280 | تاریخ انتشار: ۱۷:۰۷:۲۹ - سه شنبه ۹ آبا ۱۳۹۱ | ۱ نظر | |

سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز(به یاد مرحوم حسن مدیحی)

خبر کوتاه بود اما غم انگیز.حسن مدیحی در گذشت.شاید برای بسیاری از شما که این مطلب را می خوانید این نام آشنا نباشد.اما برای همه کسانی که با نام بهزیستی آشناهستند این نام آشناست.برای بسیاری از خانواده های نیازمند که برای ازدواج خود یا فرزندان خود مشکل داشتند وتهیه جهیزیه دغدغه آنها بوده نام حسن مدیحی بسیار هم آشناست.انسان مومنی که تمام عمر خود را با عشق به خدمت انسان های نیازمند گذراند و از جان و نام و مال خود برای حفظ عزت نفس این خانواده استفاده می کرد.
شعر زیبای سعدی برای آن مرحوم کاملا مصداق پیدا می کند که :
سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز
مرده آن است که نامش به نکویی نبرند
نام مرحوم حسن مدیحی همیشه در جامعه مددکاری اجتماعی کشور پایدار و ماندگار است.
روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

موسوی چلک

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز(به یاد مرحوم حسن مدیحی) " ارسال شده است.

  1. کامبیز عوض زاده :

    تعاملات در فرایند عملی مددکاری اجتماعی در دو شکل اصلی یکی مبتنی بر موضوع و مبتنی بر هدف است و دیگری به منظور تسهیلگری در حل مشکلات مراجعین قرار دارد. در متون علمی اغلب موارد شکل اول از تعامل را تجزیه‌وتحلیل می‌نماید. بنابراین، در حالی که تعاریف مختلف مددکاری اجتماعی (دولتی و خصوصی) متأثر از حقوق بشر به ارائه مساعدت و پشتیبانی و جبران خسارت وارده به مراجعین می‌پردازند، مددکاری اجتماعی برای ارائه یک استاندارد مناسب زندگی، توانمند سازی و یا افزایش فعالیت‌های اجتماعی نرمال است . و یک متخصص مدد کار اجتماعی در مواجهه با موضوعات موردی جهت تسهیلگری از مفهوم “مداخله ” و ” تأثیر گذاری” استفاده می‌نماید.
    فعالیت‌های اجتماعی در عمل مددکاری اجتماعی، بینش و آگاهی متخصص نسبت به وضعیت موجود با هدف دستیابی به تغییر مد نظر در منافع مردم را نشان می‌دهد. بر این اساس، مددکاری اجتماعی، در هر سطح از فعالیت افراد می‌تواند بعنوان مداخله گر (مداخله) در وضعیت مراجع ورود پیدا نماید است. مداخلات به‌عنوان واکنش عملی کارشناسان به مشکلات اجتماعی و منحرفین اجتماعی است و آنها برای غلبه بر مشکلات طراحی شده است و در این دوره بیشتر فعالیت‌های حرفه‌ای مد نظر است.
    در مددکاری اجتماعی اعمال مداخلات متعدد در سطوح مختلف آن با توجه به وضعیت خاص مراجع و در تماس مستقیم با آن صورت می‌گیرد.
    منبع کتاب نظریه های مددکاری اجتماعی، عوض زاده چاپ شده در خارج

ارسال نظر


آخرین موضوعات