کد خبر: 5293 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۲ - شنبه ۱۳ آبا ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

30 درصد از افراد جامعه نیازمند مداخله روانپزشک هستند

بسیاری از اختلالات روانی در مراحل اولیه قابل درمانند و در این میان 30 درصد از این اختلالات نیازمند مداخله روانپزشکان است.
دکتر صدر روانپزشک در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: اگر بیماری های روانی را به طور کل در نظر بگیریم حدود 30 درصد از افراد جامعه نیازمند مداخله روانپزشکان هستند.

وی افزود: الزاماً همه این افراد بیمار نیستند بلکه کسانی هستند که در برهه ای از زمان به دلایل مختلف مثل مشکلات رفاهی و اجتماعی دچار مشکلاتی شده اند و در واقع آسیب پذیر شده اند.

صدر تصریح کرد: اغلب این بیماران درمان مطلوبی را خواهند داشت، حتی در بیماری های شدید به جرات می توان گفت: راه های درمان وجود دارد ولی این دوره مطمئناً زمان بر خواهد بود ولی با درمان های نوین دارویی و روان درمانی بسیاری از بیماران به نتایج مطلوب دست پیدا می کنند .

** کمبود تخت در بیمارستان های روانپزشکی

دکتر صدر گفت: بخش های روانپزشکی از نظر تعداد تخت با محدودیت مواجه هستند و با توجه به این که در چند سال اخیر حداقل در تهران هیچ گونه مرکز روانپزشکی جدیدی به بخش های قبلی اضافه نشده است این مشکل بزرگ تر شده است در حالی که چند سال قبل تصویب شد که 10 درصد از تخت های بیمارستان های عمومی به بیماران روانپزشکی اختصاص داده شود ولی تا الان هیچ گونه اقدامی در این راستا صورت نگرفته است و در بیمارستانی مثل بیمارستان امام حسین(ع) که یکی از مراکز اورژانسی و پر مراجعه از نظر بیماران روانپزشکی است بسیاری از بیماران در نوبت بستری هستند./ح

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات