کد خبر: 5306 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۱ - سه شنبه ۱۶ آبا ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

امسال تعداد پذیرش زنان آسیب دیده کاهش یافته است

کارشناس امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی خراسان شمالی گفت: تعداد پذیرش زنان آسیب دیده در مرکز زنان و دختران آسیب دیده این نهاد طی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

گیلدا صالح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تعداد پذیرش شدگان امسال را تاکنون پنج نفر ذکر کرد و افزود: شمار این افراد در مدت مشابه سال گذشته 30 نفر بوده است.

وی با ذکر اینکه تنها یک مرکز برای نگه داری از این افراد در شهرستان بجنورد فعالیت دارد بیان کرد: زنان و دختران آسیب دیده، در این مرکز تا شش ماه نگه داری می شوند اما تعدادی از آنها نیز با تشخیص تیم متخصص می‌توانند مدت زمان بیشتری را در این مکان سپری کنند.

وی گفت: مرکز زنان و دختران آسیب دیده ظرفیت پذیرش 30 نفر را دارد اما اکنون 25 نفر در این مرکز نگه داری می شوند.

کارشناس امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی خراسان شمالی دلایل پذیرش این افراد در این مرکز را فرار از منزل، روابط نامشروع و بدسرپرست بودن عنوان کرد و افزود: در این محل، خدماتی مانند مشاوره، گروه درمانی، خانواده درمانی، مددکاری و حرفه آموزی و کمک های موردی از سوی سازمان بهزیستی استان ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: هدف این است افرادی را که در این مرکز پذیرش می شوند، به آغوش خانواده‌های خود بازگردانده شوند و برای آن دسته از افرادی که این فرصت برای آنها فراهم نشود نیز مسکن و شرایط ازدواج را فراهم می کنیم.

صالح عمده ترین مشکل این افراد را مساله اشتغال زایی این افراد ذکرکرد و اظهارداشت: این زنان و دختران به علت موقعیت اجتماعی خود، به سختی دارای شغل می شوند.

وی استیجاری بودن این مرکز را نیز از دیگر مشکلات این نهاد عنوان کرد و از خیران درخواست کرد مکانی را برای این مرکز اختصاص دهند.

صالح خاطرنشان کرد: بیشتر افرادی که در این مرکز پذیرش شده‌اند، متاهل و بین 25 تا 30 سال سن دارند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات