کد خبر: 5329 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۱۸ - جمعه ۱۹ آبا ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

160 گروه انجمن معتادان گمنام در همدان فعال است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بهار، فرهاد رنجبران صبح امروز در جلسه انجمن معتادان گمنام شهرستان بهار اظهار داشت: در استان همدان 160 گروه انجمن معتادان گمنام فعال است که 14 هزار و 500 نفر عضو دارد.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد 30 گروه در شهرستان بهار است که 2 هزار و 500 نفر عضو دارد.

نماینده انجمن معتادان گمنام استان همدان اضافه کرد: اعتیاد یک معضل اجتماعی است چرا که تمام ابعاد زندگی فرد را در جامعه تحت تأثیر قرار داده است.

وی تأکید کرد: به دلیل آسیب‌های فراوان روحی و جسمی اعتیاد و اثرات مخرب و زیان‌بار آن در جامعه، آشنایی با شیوه‌های درمانی آن بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

رنجبران نصریح کرد: انجمن معتادان گمنام در همدان در سال 1379 در مراجع قانونی به ثبت رسید (NA) در حال حاضر در اکثر شهرها و حتی روستاهای استان دارای جلسات متعددی است که توسط اعضا پایه‌گذاری شده و به صورت 12 قدم مشغول به ارائه خدمات به بیماران است.

فرماندار شهرستان بهار نیز اظهار داشت: زیر پوشش قرار دادن معتادان بعد از ترک قطعی اعتیاد یکی از راه‌های پیشگیری از گسترش اعتیاد در جامعه است.

نصرت‌الله گلکارزاده اعتیاد را یک بیمارى اجتماعی دانست و افزود: اعتیاد یک بیمارى اجتماعی است که عوارض جسمى و روانى دارد و تا زمانى که بـه علل گرایش بیمار توجه نشود، درمان جسمى و روانى فقط براى مدتى نتیجه‏‌بخش خواهد بود و فرد معتاد دوباره گرفتار مواد اعتیادآور می‌‌شود.

وی موضوع آموزش را مهم ارزیابی کرد و افزود: آموزش و آگاه‌سازی جوانان و نوجوانان از خطرات ناشی از مصرف مواد مخدر به عنوان یکی از روش‌‌های مقابله با این بلای خانمانسوز است.

فرماندار بهار ادامه داد: اعتیاد به مواد مخدر یکى از مهم‌ترین مشکلات اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است که عوارض ناشى از آن تهدیدى جدى براى جامعه بشرى محسوب شده و موجب رکود اجتماعى در زمینه‌‌هاى مختلف مى‌شود.

وی خواستار شناسایی و برخورد قاطع و جدی با توزیع‌کنندگان مواد مخدر شد و افزود: برخورد با توزیع‌کنندگان مواد مخدر زمینه کاهش جرم را در جامعه فراهم می‌‌کند.

گلکارزاده در پایان سخنانش از مسئولان شهرستان خواست با انجمن معتادان گمنام (NA) همکاری کرده و از آنها حمایت کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات