کد خبر: 5355 | تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲:۰۴ - یکشنبه ۲۱ آبا ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

کمیته امداد صرفا پول بلاعوض نمی‌دهد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان جویبار، ابراهیم باغبانی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران در همایش روز خانواده در جویبار اظهار داشت:10 درصد خانواده‌های استان به صورت مستمر و موردی در پوشش برنامه‌های کمیته امداد قرار دارند.

وی با بیان اینکه نقش کمیته امداد در تحکیم نهاد خانواده با آموزش‌های متعددی که ارائه می‌دهد به طور موثر شناخته شده است، تصریح کرد: خانواده به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی تعریف شده است که اگر این نهاد دارای مشکل نباشد، جامعه نیز دچار مشکل نمی‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران با اشاره به اینکه فونداسیون تربیت در خانه چیده می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر این سیستم درست عمل کند، اجتماع نیز دچار مشکل نمی‌شود.

کمیته امداد صرفا پول بلاعوض نمی‌دهد

وی با اعلام اینکه فعالیت کمیته امداد برای مردم و مسئولان شناخته شده نیست، گفت: کمیته امداد بیش از 40 سرفصل کاری دارد و هر چه انسان نیاز دارد و در اجتماع برایشان فراهم نیست، کمیته امداد در آنجا حضور موثر دارد.

باغبانی با تاکید بر اینکه کمیته امداد در بخش مسکن، آموزش، ورزش، درمان و… وارد می‌شود، ابراز داشت: ما در کمیته امداد به دنبال این نیستیم که افراد در این نهاد خیمه بزنند و زندگی خود را اداره کنند، بلکه کمیته امداد به عنوان یک اورژانس اجتماعی خدمات موقت برای سرپا شدن یک نهادی که دچار مشکل شده است، عمل می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه شرایط کمیته امداد به گونه‌ای نیست که یک تشکیلاتی درست شود که صرفا پول بلاعوضی بدهد و افراد نتوانند سرپا شوند، خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم که خانواده را که در حوادثی دچار آسیب شده است، کمک کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران با اشاره به اینکه کمیته امداد، مسئولیت تنظیم خانواده‌ای را که دچار آسیب شده است، را برعهده دارد، گفت: کمیته امداد فقط نهادی نیست که به افراد کمک‌های مادی بلاعوض اهدا کنند.

وی با یادآوری این نکته که کمیته امداد تولید فقر نمی‌کند، اظهار داشت: زمانی که افراد دچار مشکل می‌شوند، نقطه امید مردم کمیته امداد حضرت امام خمینی است.

آمار طلاق در حال افزایش است

باغبانی با اعلام اینکه آمار طلاق در مازندران و همه جای کشور در حال افزایش است، گفت: علت این مسئله کم‌توجهی به نهاد خانواده است که بنا به فرموده مقام معظم رهبری در این بعد اقدام به صورت کافی و کامل صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه مسائل اجتماعی مورد غفلت قرار می‌گیرد، تصریح کرد: در کمیته امداد مهمترین تلاش ما این است که آگاهی‌های عمومی را زیاد کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران با اشاره به اینکه مهم‌ترین نهاد اجتماعی با کمترین آموزش‌ها تشکیل می‌شود، ابراز داشت: تمام تلاش ما این است که اگر خانواده‌ها فقیر هستند، فرزندان مددجویان فقیر نباشند ما به دنبال توقف چرخه فقر در خانواده‌ها هستیم.

باغبانی با اعلام اینکه کمیته امداد در راستای تحکیم خانواده تلاش می‌کند، گفت: یک پنجم مشاغل ایجاد شده سال گذشته استان از آن مددجویان کمیته امداد بوده است.

4 هزار زوج کمک هزینه جهیزیه دریافت می‌کنند

وی با بیان اینکه بیش از10 هزار دانش‌آموز و 3 هزار دانشجو از کمیته امداد خدمات می‌گیرند، ابراز داشت: بعضی از مواقع عدم ارائه خدمات به افرادی که مراجعه می‌کنند، یک نوع کمک به تحکیم نهاد خانواده است.

مدیرکل کمیته امداد مازندران با اعلام اینکه در هر سال بیش از 4 هزار زوج کمک هزینه جهیزیه از کمیته امداد دریافت می‌کنند، اظهار داشت: برای اینکه آسیب‌های ازدواج‌ها کاهش پیدا کنند، 16 ساعت آموزش دختران در آستانه ازدواج را برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی گفت: پیشگیری از اعتیاد، جلوگیری از طلاق، کمک به ازدواج مجدد بانوانی که به هر دلایلی تنها زندگی می‌کنند از برنامه‌های کمیته امداد است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات