کد خبر: 5375 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۱۷ - پنجشنبه ۲۵ آبا ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

برگزاری همایش تخصصی بررسی راهکارهای ارتقاء سلامت اجتماعی کودکان

استاد حوزه و دانشگاه گفت: موضوعات مرتبط با آسیب های اجتماعی در کودکان باید توسط کارشناسان بررسی و شناسایی شود و در خانواده، مدارس، دانشگاهها، تعلیم و تربیت اسلامی و دینی عملیاتی و اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، همایش تخصصی بررسی راهکارهای ارتقاء سلامت اجتماعی کودکان با حضور کارشناسان شبه خانواده، معاونان امور اجتماعی سازمانهای بهزیستی سراسر کشور، ابوالفضل طاهرخانی معاون سیاسی امنیتی استانداری، حجت الاسلام اسماعیل صادقی دادستان عمومی و انقلاب استان، مدیران دستگاههای اجرایی ظهر چهارشنبه در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام فقیهی در این همایش گفت: در زمینه تربیت کودک آیات و روایات متعددی داریم که عمل به آنها می تواند سلامت روانی کودکان را تضمین کند.

وی افزود: موضوعات مرتبط با آسیب های اجتماعی در کودکان باید توسط کارشناسان بررسی و شناسایی شود و در خانواده، مدارس، دانشگاهها، تعلیم و تربیت اسلامی و دینی عملیاتی و اجرایی شود.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت آموزش های جنسی در دوران قبل از ازدواج برای جوانان گفت: با توجه به ضرورت این نیاز جامعه کتابی در دست تالیف است که می تواند در اطلاع رسانی و روشنگری گروههای مختلف جامعه نقش مهمی ایفا کند.

حجت الاسلام فقیهی یادآورشد: علیرغم آنکه دین اسلام در این زمینه دستورات و تاکیدات زیادی دارد متاسفانه مسائل جنسی محرمانه تلقی شده و کمتر به آن پرداخته شده در حالی که توجه به این امور بسیاری از مشکلات اجتماعی ناشی از آن را به حداقل می رساند.

فقیهی بیان کرد: برای ازدواج باید شرایط رشد عقلی، جسمی، روانی، عاطفی، اجتماعی و اقتصادی افراد فراهم باشد تا ازدواج موفقی صورت گیرد.

وی گفت: همه رفتارهای ارثی و ژنی به فرزندان منتقل نمی شود بلکه برخی از رفتارها قابل تغییر است و می تواند اصلاح و تقویت شود که در این میان آموزش در مراحل مختلف زندگی موثر است.

این روحانی حوزه علمیه قم توجه به تربیت فرزند را مهم ارزیابی کرد و اظهارداشت: توجه جدی به والدین با اتکاء به آموزه های دینی و اسلامی در تربیت فرزندان ضروری است.

در ادامه روز اول این همایش فرهاد شاملو دکترای حقوق و استاد دانشگاه شهید بهشتی، غنچه راهب متخصص مددکاری اجتماعی، الوند جامعه شناس با تشکیل پانل های تخصصی راهکارهای ارتقاء سلامت کودکان را مورد برسی قرار می دهند.

این همایش فردا نیز با حضور کارشناسان و سخنرانی رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزار خواهد شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات