کد خبر: 5391 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۶ - شنبه ۲۷ آبا ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

نخستین همایش عمومی نقش آگاهی در پیشگیری از اعتیاد

 

نبود روابط صمیمی خانوادگی و خلا عاطفی علت گرایش به اعتیاد در جوانان است.

به گزارش ایسنا، «کریم شرفخانی» معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان خوی در نخستین همایش عمومی پیشگیری از اعتیاد در شهرستان خوی، اظهار کرد: از نخبگان جامعه انتظار داریم زمینه را برای آگاهی مردم در پیشگیری از اعتیاد فراهم کنند تا جامعه بتواند از آسیب‌های اجتماعی آن مصون بماند.

وی با بیان این‌که اعتیاد سرحلقه سایر جرایم است، تصریح کرد: باید به افرادی که به این بلای خانمانسوز مبتلا نشده‌اند یاد داد که چطور برای مبتلا نشدن در برابر آن مقاومت کنند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان خوی خاطر نشان کرد: باید همه مسوولان و مردم همکاری کنند تا بتوانیم در جامعه‌ای سالم و به دور از هرگونه آلودگی زندگی کنیم.

به گزارش ایسنا، سرهنگ «حقیقی» فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خوی نیز در این همایش اظهار کرد: متاسفانه اکنون مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی تبدیل شده است و باید بیش از هر زمان دیگر، جامعه را از خطرات ویران‌کننده‌ی آن آگاه کرد.

وی نبودن روابط صمیمی در خانواده‌ها و وجود خلاء‌های معنوی را از عمده عوامل گرایش جوانان و نوجوانان به مواد مخدر دانست و گفت: باید فرزندان جامعه را برای رسیدن به هدفی متعالی و به دور از هرگونه آلودگی آگاهی داد و تربیت کرد.

حقیقی تصریح کرد: امروز خرسندیم سایر نهادها و بخش خصوصی می‌خواهند نیروی انتظامی را در جلوگیری از اعتیاد به مواد مخدر همکاری کنند.

پیش از برگزاری همایش، نمایشگاه هنرهای تجسمی، عکاسی و گرافیک نیز با حضور مسوولان و مردم در محل گالری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوی افتتاح شد که به مدت چهار روز برای بازدید عموم مردم و علاقه‌مندان دایر است.

براساس این گزارش، نخستین همایش عمومی نقش آگاهی در پیشگیری از اعتیاد باهمکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوی و مجتمع عصر ارتباط و سایر ادارات به مدت یک روز در محل مجتمع اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات