کد خبر: 5455 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۸ - پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

مشکلات استان‌ها در بخش مددکاری برطرف می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، عنایت الله باقرنیا صبح امروز در جریان بازدید از زندان بندرعباس و کانون اصلاح و تربیت اظهار داشت: طبق نیاز سنجی‌های انجام شده به زودی مشکلات استانها در بخش مددکاری برطرف می شود.

وی افزود: مددکاری حرفه تخصصی و بسیار پیچیده‌ای است و نقش آنان در جرم زدایی و کاهش جمعیت کیفری بسیار تاثیرگذار است.

مدیر کل زندانهای هرمزگان نیز در جریان این بازدید افزود: مددکاران علاوه بر پیگیری پرونده قضایی مددجویان باید با تعامل مناسب با نهادهای حمایتی نسبت به رفع مشکلات خانوادگی آنان نیز گام بردارند.

اکبر سلیمانی افزود: مددکاران پل ارتباطی بین مددجویان با مراجع قضایی و خانواده‌های آنان هستند و این مسئولیت بسیار مهم و حساسی است.

وی ادامه داد: نقش مددکاران در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها هم بسیار مهم و کلیدی است و آنان می توانند بواسطه ارتباط با مددجویان و مسئولان در آزادی آنان تاثیرگذار باشند.

مدیر کل زندان‌های هرمزگان بیان داشت: ارائه خدمات اجتماعی مددکاران در زندان‌ها باید با ظرافت و تیزبینی خاصی انجام شود تا زمینه‌های لازم برای اصلاح و تربیت مددجویان فراهم شود.

وی ادامه داد: باید با مهارت‌های خاصی زندانیان را از بحران‌های ناشی از حبس دور نگه داشت تا زمینه تهذیب آنان بیش از پیش فراهم شود.

سلیمانی در پایان تصریح کرد: باید با سنجش استعدادهای مددجویان توسط مددکاران آنان را در راستای شکوفا شدن استعدادهایشان یاری کرد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات