کد خبر: 5459 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۱۲ - شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۱ | ۱ نظر | |

70درصد معتادان پس از ترک به مصرف مجدد مواد رو می آورند

حدود 50 تا 70 درصد معتادان پس از ترک اعتیاد به مصرف مجدد مواد مخدر روی می آورند.
غزل پورنسایی، روانشناس در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: سوء مصرف مواد و وابستگی به آن یکی از معضلات عمده زیستی،روانی و اجتماعی است که بدون شک تمام کشورها به نوعی دست به گریبان آن هستند.

وی گفت: حدود 50 تا 70 درصد معتادان پس از ترک اعتیاد و رهایی از زندان یا مراکز بازپروری به مصرف مجدد مواد مخدر، رو می آورند و این موضوع مسئله ی اعتیاد را پیچیده تر و دشوارتر می سازد.

این روانشناس تصریح کرد: آموزش و مداخله در جهت روش های قاطعیت(مهارت نه گفتن )در برابر دوستان و تغییر در سبک زندگی مددجویان، همچنین آموزش روابط بین فردی و مدارا با مددجو به اعضای خانواده ی فرد بعد از قطع مصرف مواد مخدر ضروری به نظر می رسد./ح

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,


۱ دیدگاه مطلب براي " 70درصد معتادان پس از ترک به مصرف مجدد مواد رو می آورند " ارسال شده است.

  1. با سلام و احترام؛ در خصوص مطلب فوق و آماری که ارائه فرمودید، مسأله خیلی عجیبی نیست و به جرأت میشه گفت که ممکنه از ۷۰ درصد هم بازگشت پذیری معتادان بهبودیافته بیشتر هم باشه… ما تا وقتی نمیخوایم بپذیریم که درمان اجتماعی معتادان لازمه استمراریافتن روند بهبودیافتگی اونها هستش آمار و ارقام همینه و بس. ما تا وقتی به متادون تراپیمون برای درمان بیماری اعتیاد افتخار میکنیم شرایط از این بهتر نمیشه. وابستگی به متادون با اعتیاد به موادمخدر مساویست.

ارسال نظر


آخرین موضوعات