کد خبر: 5462 | تاریخ انتشار: ۹:۴۰:۴۲ - پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

اردبیل از امکانات کافی برای پیشگیری از اعتیاد برخوردار است

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: استان اردبیل به لحاظ منابع انسانی و کارشناس برای پیشگیری ازا عتیاد از ظرفیت بالایی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل / الله شکر فخیمی افزود: وجود بیش از 2 هزار و 500 مربی ورزشی ، سه هزار و 500 مربی و رابط بهداشتی ، 700 مشاور آموزش و پرورش ، 300 مربی ورزشی آموزش و پرورش و اساتید و مربیان آموزشی در سطح استان ظرفیت مناسبی برای پرداختن به امر پیشگیری از اعتیاد است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سکوت و کتمان عواقب مواد مخدر در جامعه جایز نیست ، گفت: بیش از یک سوم جمعیت استان در قالب دانش آموزان و دانشجویان در دسترس برای ارایه آموزش های پیشگیرانه از اعتیاد است که باید از این فرصت استفاده بهینه ای به عمل آید.

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: به طور متوسط برای هر 50 نفر در استان اردبیل می توانیم یک مربی و کارشناس داشته باشیم و لازم است در این خصوص برنامه ریزی های لازم انجام شده و بر امر فرهنگ سازی توجه بیشتری شود.

فخیمی با تاکید بر مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد افزود: مبارزه دولتی با مواد مخدر لازم است ولی کافی نیست و باید با اجتماعی و مردمی کردن مبارزه درجهت کاستن از تعداد مبتلایان به مواد مخدر گام برداریم.

وی از فعالیت 22 سازمان مردم نهاد در حوزه پیشگیری اولیه از اعتیاد و حمایت از ترک اعتیاد در استان خبر داد و اضافه کرد: 10 تشکل مردم نهاد دیگر نیز به زودی به تعداد تشکل های مردم نهاد مبارزه با مواد مخدر در استان افزوده می شود.

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به عوامل مختلف در گسترش اعتیاد به مواد مخدر در جامعه گفت: افت نظارت های اجتماعی و کم اثر شدن آن در چند سال اخیر، رهایی از آداب و رسوم بازدارنده ، کنجکاوی ،کسب لذت و رفع مشکلات روانی از جمله عوامل گرایش به مواد مخدر است.

وی ادامه داد: اختلافات خانوادگی ، مشکلات جنسی و داشتن مشاغل سخت از دیگر علت های اصلی گرایش به مواد مخدر و روان گردان هاست/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات