کد خبر: 5475 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۲۰ - جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

مصالحه 72 درصد پرونده‌ها در مراکز مشاوره کلانتری‌ها طی آبان ماه امسال

به گزارش سرویس اجتماعی برنا، سرهنگ محسن خانچرلی رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از سازش و مصالحه 72 درصد پرونده‌های تشکیل شده در آبان ماه سال جاری در کلانتری‌ها که به دایره مشاوره و مددکاری ارجاع شده است، خبر داد و گفت: در مدت مذکور با ارایه مشاوره و مددکاری در کلانتری‌ها 2 هزار و 304 پرونده به صلح و سازش تبدیل شده است.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: از مجموع پرونده‌های تشکیل شده در کلانتری‌های پایتخت، در مدت مذکور 327 پرونده تبدیل به سازش، حقوقی است، 709 پرونده مربوط به اختلاف خانوادگی، همچنین 327 مورد پرونده متشکله درباره نزاع و درگیری و 435 فقره پرونده مربوط به سایر موارد به مصالحه منجر شده است.

سرهنگ خانچرلی در ادامه افزود: قابل ذکر است که در مدت مذکور سه هزار و 200 فقره پرونده به دایره مشاوره و مددکاری کلانتری‌های تهران بزرگ ارجاع شده که از این تعداد پرونده، تعداد 2 هزار و 304 فقره آن منجر به صلح و سازش شده است.

این مقام ارشد انتظامی در خاتمه گفت: با وجود کارشناسان و مشاوران مددکار در کلانتری‌ها، اکثر پرونده‌های تشکیل شده در این مراجع به‌ویژه درگیری، نزاع و اختلافات خانوادگی با هدایت و مشاوره پلیس حل و فصل شده است و کمتر پرونده‌ای در این باره به دادگاه ارجاع شده و همین امر در کاهش پرونده‌های قضایی بسیار مفید بوده است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات