کد خبر: 5497 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۹ - دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱ | ۱ نظر | |

قرآن کریم بهترین راه مقابله با کجروی‌هاست

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل زندان‌های قزوین، سیدمحمد ابراهیمی در دیدار با روان‌شناسان و مددکاران این اردوگاه، تغییر نگرش صحیح زندانیان نسبت به مسائل، ناهنجاری‌ها و ناکامی‌ها را از وظایف مددکاران اجتماعی و روان‌شناسان برشمرد و گفت: میزان امید به زندگی بیشتر مجرمان به دلیل لغزش و خطا از سایر افراد جامعه پایین‌تر است.

رئیس اردوگاه کاردرمانی و حرفه‌آموزی قزوین بیان داشت: هنگامی که انسان تنها به خوشی‌های زودگذر زندگی دل بسته باشد، با بروز کوچک‌ترین اختلالی، دچار بزرگ‌ترین لغزش‌ها خواهد شد و زندگی خود را به آتش خواهد کشید.

ابراهیمی افزود: زندگی سالم مستلزم داشتن نگرش صحیح نسبت به مسائل و مشکلات پیش روست و قرآن کریم شیوه‌ها و عملکرد‌هایی را به ما می‌آموزد که علاوه بر دستیابی به نتایج مطلوب، موجب افزایش امید به زندگی نیز می‌‌شود.

وی تأکید کرد: استفاده کردن از ظرفیت‌های مثبت و نشاط‌انگیز و امیدوار‌کننده در زندگی، وسوسه‌های منفی و یأس‌آور زندانیان را کاهش می‌دهد.

رئیس اردوگاه کاردرمانی و حرفه‌آموزی استان قزوین به موازین تربیتی قرآن کریم اشاره کرد و ادامه داد: مبنای زندگی سالم انسان‌ها در قرآن، مثبت‌نگری و امید به زندگی سالم است.

این مسئول تصریح کرد: قرآن یأس و ناامیدی در زندگی را قبیح شمرده و از آن به عنوان گناه بزرگ یاد می‌کند.

ابراهیمی در پایان اذعان داشت: همه اقدامات و برنامه‌ها از جمله بهداشتی و درمانی، مددکاری اجتماعی، مشاوره و روان‌درمانی و اشتغال و حرفه‌آموزی در زندان سعی در راستای تحقق اصول تربیتی اسلامی است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,


۱ دیدگاه مطلب براي " قرآن کریم بهترین راه مقابله با کجروی‌هاست " ارسال شده است.

  1. با سلام
    چگونه می توان عضو انجمن مددکاری شد

ارسال نظر


آخرین موضوعات