کد خبر: 5508 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۱۱ - سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

عامل اصلی طلاق انحرافات اخلاقی است

 

عامل اصلی طلاق انحرافات اخلاقی است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد حامد سیامکی ظهر امروز در نشست خبری طرح خانواده پایدار که در سالن کنفرانس اداره ‌کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌رضوی برگزار شد، اظهار کرد: مشکلات اقتصادی در جوانان از عواملی بوده که ممکن است سبب منع افراد از ازدواج شود.

وی تصریح کرد: آنچه که در حال حاضر به عنوان طرح جامع خانواده پایدار تدوین شده نتیجه تحقیقات میدانی کارشناسان حرفه‌ای است.

مسئول کمیته امداد و دادگستری طرح خانواده پایدار با بیان اینکه طلاق جزو عواملی است که سلامت روانی افراد را تهدید می‌کند، خاطر نشان کرد: طلاق در افراد سبب به وجود آمدن سطح بالایی از استرس می‌شود که می‌تواند آسیب‌زا باشد.

سیامکی اضافه کرد: عامل اصلی بروز طلاق در افراد انحرافات اخلاقی است.

وی افرادی که طلاق می‌گیرند را جزو گروه یتیمان دانست و تاکید کرد: تنها افرادی که پدر و مادر خویش را از دست داده‌اند یتیم محسوب نشده بلکه افراد مطلقه به ویژه در فرهنگ ما به دلیل انزوایی که به آن دچار می‌شوند یتیم محسوب می‌شوند.

مسئول کمیته امداد و دادگستری طرح خانواده پایدار در ارتباط با خدمات در نظر گرفته ‌شده در طرح خانواده پایدار خاطر نشان کرد: خدمات این طرح عمدتاً در راستای توانمندسازی افراد در زمینه ازدواج است.

سیامکی با بیان اینکه برای انجام ‌دادن اقدامات مورد نظر طرح در زمینه مشاوره و آموزش، مددکاران ویژه‌ای انتخاب شده‌اند، متذکر شد: این مددکاران با توجه به معیارهای ویژه مورد نظر در طرح انتخاب شده و در انجام وظایف خود مهارت کامل دارند.

وی افزود: این افراد کلیه خدمات مشاوره‌ای اعم از فردی، گروهی، موضوعی، معرفی کتب، ارجاع به متخصصان دیگر و سایر خدمات از این دست را به افراد ارائه می‌دهند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات