کد خبر: 5563 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۴۲ - یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

اعزام تیم‌های مددکاری و روانشناسی به مناطق زلزله‌زده شهرستان بیرجند

همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به وقوع زلزله در روزهای گذشته در شهرستان بیرجند و روستاهای تابعه آن اظهار داشت: در این حادثه بیش از 60 روستا آسیب دیده‌اند به طوری که 5 روستا صدرصد تخریب شده‌اند.

وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور در همان لحظات اولیه اقدام به ارسال نیروهای مددکاری و روانشناسی و همچنین اورژانس اجتماعی به مناطق زلزله‌زده کرده است و در حال حاضر این گروه‌ها ارائه خدمات خود را آغاز کرده‌‌اند.

هاشمی بیان داشت: 180 خانواده تحت پوشش بهزیستی در زلزله اخیر خانه‌های خودشان را از دست داده‌اند که در حال حاضر آمار و اسامی آنها جمع‌بندی شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از ارسال سبد غذایی به مناطق زلزله‌زده در شهرستان بیرجند(روستاهای تابعه) خبر داد و گفت: هم‌اکنون تنها اداره کل بهزیستی استان خراسان جنوبی در منطقه مستقر شده است و چنانچه نیاز باشد از استان‌های معین برای ارائه خدمات به مددجویان استفاده خواهد شد.

هاشمی در پایان تصریح کرد: ارائه خدمات از سوی سازمان بهزیستی در قالب طرح‌های مختلف از جمله طرح محب به مددجویان از جمله برنامه‌هایی است که در شهرستان بیرجند(مناطق زلزله‌زده) انجام می‌گیرد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات