کد خبر: 5660 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۱۵ - پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

مختومه شدن شمار فراوانی از پرونده‌های ارجاعی به کلانتری با خدمات مشاوره‌ای مددکاران

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه در خصوص دفاتر مددکاری در کلانتری‌ها، گفت: مددکاران اجتماعی با توان علمی و حرفه‌ای خویش می‌کوشند تا مشکلات و اختلافات مراجعان را برطرف کنند بدین ترتیب با مداخله‌ و خدمات مشاوره‌ای بسیاری از پرونده‌های ارجاعی به این دفاتر به مصالحه منجر شده و مختومه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، سرهنگ «ارسلان حیدر» در کارگاه آموزشی مشاوران و مددکاران انتظامی استان، گفت: مراکز مشاوره از مصادیق بارز مراکز فرهنگی و اجتماعی جامعه است که آحاد مختلف اجتماعی از این طریق با افراد متخصص و صاحب صلاحیت پیوند برقرار می‌کنند.

وی در بیان ضرورت وجود مراکز مشاوره انتظامی، گفت: چون خدمات پلیس باید با توجه به نیازها و خواست‌های مردم جهت‌دهی شود و با توجه به ویژگی‌های جمعیتی و مشکلات جامعه‌ی کنونی، مسوولان نیروی انتظامی بر آن شدند تا علاوه‌بر تغییر نگرش برای پیشگیری از بروز جرائم و ناهنجاری‌های اجتماعی وارد عرصه‌های علمی و فرهنگی شود و با برداشتن گامی بنیادین، مراکز مشاوره و واحدهای مددکاری کلانتری‌ها را تاسیس کنند.

سرهنگ حیدری با اشاره به نقش خانواده، مشاوران و کارشناسان تربیتی در پیشگیری و کاهش آسیب‌ها گفت: مشاوران باید اطلاعات خود را با توجه به تکنولوژی و فناوری‌های روز ارتقاء دهند تا بتوانند علاوه بر به‌کارگیری صحیح تکنولوژی، آسیب‌ها و راه‌های مقابله با آن را به نوجوانان، جوانان و خانواده‌های آنها آموزش دهند.

وی یادآور شد: مراکز مشاوره‌ی نیروی انتظامی با بهره‌گیری از مشاوران با تجربه در بخش‌های مختلف از جمله مشاوره‌ی روانشناختی، مشاوره‌ی خانواده، حقوقی، انتظامی و خدمات مددکاری و روانسنجی به مراجعان خدمات مشاوره‌ای رایگان ارائه می‌کنند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات