کد خبر: 5806 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۸ - چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

حضور مددکاران در داخل بندهای زندان امری ضروری است

 

مدیرکل زندان‌های همدان نقش مددکاران را در کاهش آسیب رفتارهای پرخطر و کاهش جمعیت کیفری حائز اهمیت دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه همدان، حسن محمد یاری در جلسه بررسی مشکلات زندان مرکزی همدان، هدف از برگزاری جلسه را مرتفع کردن مشکلات زندان مرکزی همدان بیان کرد و خواستار توجه بیشتر رییس و مسوولان زندان مرکزی همدان به این مشکلات شد.

وی حضور مددکاران در داخل بندهای زندان را امری ضروری دانست و افزود: مددکاران باید در داخل بندها حضور یافته و ارتباطی چهره به چهره با مددجویان برای رسیدگی به مشکلات آنان را داشته باشند.

یاری در ادامه با اشاره به برگزاری جلسات شورای طبقه بندی در زندان مرکزی همدان، اظهار کرد: جلسات شورای طبقه بندی به صورت هفتگی و مستمر با حضور مسؤولان مربوطه در زندان مرکزی همدان برگزار شود.

وی در بخش دیگری رسیدگی به وضعیت انبارها را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به سیستم یکپارچه انبارداری، طوری برنامه ریزی شود که موجودی انبار با دفاتر و سیستم یکسان باشد.

مدیرکل زندان‌های همدان با تاکید بر بحث اشتغال و حرفه‌آموزی مددجویان عنوان کرد: اشتغال و حرفه آموزی نقش مهمی در غنی سازی اوقات فراغت مددجویان دارد.

وی در ادامه با بیان نقش مهم اشتغال در کاهش آسیب رفتارهای پرخطر، گفت: رؤسای زندان‌ها باید با ابتکار عمل ظرفیت های اشتغال را شناسایی کنند.

یاری هم‌چنین حضور مستمر و ثمر بخش رییس، معاونان و سایر مسؤولان زندان در داخل بندها را ضروری عنوان و اظهار کرد: رسیدگی به موقع به مشکلات مددجویان و سرکشی های مستمر و منظم مسؤولان می تواند آرامش زندان را تضمین کند و زمینه ساز اجرای صحیح برنامه های مختلف در زندان باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حفاظت امنیتی مجموعه را نیز مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایسنا، هم‌چنین در این جلسه بر نظارت بر داروخانه، استفاده از لباس فرم برای اعزام و بدرقه زندانیان، نظارت بر عملکرد زیرمجموعه، رسیدگی به وضعیت بهداشتی قرنطینه و تشکیل شورای روان درمانی در زندان مرکزی همدان تاکید و مقرر شد مسؤولان مربوطه در زندان موارد را تا حصول نتیجه لازم دنبال کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات