کد خبر: 5840 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۵۸ - سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

گسترش تأمین اجتماعی آسیب های اجتماعی خانواده را کاهش می‌دهد

مدیر کل تأمین اجتماعی استان گلستان گفت: خانواده کوچکترین واحد اجتماعی و پایه شکل گیری نهادهای اجتماعی است به همین خاطر دوام و استحکام بنیان خانواده ها از اهمیت خاصی برخوردار است.
به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، حسین امیری گفت: خانواده محل رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت هاست ولی ممکن است در این مسیر مشکلاتی پیش آید و یا حرکت رو به پیشرفت آن کند شود که این خود تأثیر مستقیمی بر کل کالبد جامعه خواهد گذاشت.
وی خاطر نشان کرد: تأمین اجتماعی با پشتیبانی از تمام اعضای خانواده در دو مقوله بیمه و درمان در قالب حمایت در زمان بازنشستگی، از کارافتادگی، ایام بیکاری و بیماری، تحصیل و ازدواج فرزندان که در مجموع تنها در بخش حمایت های بیمه ای به 100 نوع خدمت می رسد نقش مهمی در خوشبختی و رسیدن خانواده ها به اهداف خود دارد.
وی اعلام کرد: ثابت شده است که خانواده هایی که از پشتیبانی مادی و معنوی سازمانی برخوردار هستند، عوامل تأثیر گذار بر آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، بزهکاری، ترک تحصیل، بیماری روانی و رفتارهای نامناسب در آنها کمتر دیده می شود.
وی عنوان کرد: تأمین اجتماعی با هدف خوشبختی و رفاه تمام اعضای خانواده با عوامل منفی در زندگی آنها مقابله می کند و خانواده را در راه دستیابی به رفاه و آسایش پایدار یاری می دهد از این رو گسترش و نفوذ این نوع بیمه در جامعه اصل و هدفی مقدس و وظیفه و تعهد همه مسئولان است.
امیری یادآور شد: با پیروزی انقلاب اسلامی اهداف عالی تأمین اجتماعی نیز بیشتر مورد توجه دولتمردان قرار گرفت و به ویژه در سال های گذشته با حمایت های دولت بسیاری از اقشار کم درآمد جامعه از جمله کارگران کشاورزی، ساختمانی، باربری، قالیبافی، مساجد و… به خانواده بزرگ تأمین اجتماعی پیوستند و اکنون تمام افراد جامعه حتی زنان خانه دار نیز می توانند با ارزانترین نرخ بیمه، از مزایای کامل تأمین اجتماعی برخوردار شوند.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان گلستان در خاتمه گفت: برای افزایش میزان نفوذ بیمه اجتماعی در استان از دوسال گذشته تا کنون برنامه عملیاتی با موفقیت به اجرا گذاشته شد، تعداد شعب افزایش یافت و حتی در مناطق محروم استان نیز شعبه هایی دایر شد، تحولات چشمگیری در میزان سرعت و کیفیت ارائه خدمات و کوتاه شدن فرایند ها ایجاد شد و در نتیجه میزان بیمه شدگان افزایش حدود 18 درصدی داشت و اکنون نگاه جامعه به تأمین اجتماعی تغییر کرده و مردم بیمه پردازی را نوعی سرمایه گذاری پایدار و تأمین کننده نیازهای حال و آینده خود می دانند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات