کد خبر: 5960 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۵۷ - پنجشنبه ۵ بهم ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

مشاوره و مددکاری در راستای تحقق پلیس جامعه محور

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، محمدرضا خسروی با اشاره به جایگاه ویژه و نقش مددکاران در تحقق اهداف نیروی انتظامی اظهار داشت: بی شک تغییر نگرش و ذهنیت افراد نسبت به امور جاری کار دشواری است و تحقق این امر مستلزم وجود افراد متخصص و کارآزموده است.

وی افزود: مشاوره کارشناسانه افرادی که دچار آسیب‌های روحی ـ روانی شده‌اند و در سراشیبی مسیر زندگی خود قرار دارند می‌تواند فرد آسیب دیده را از افتان بیشتر در مسیر نابودی و تباهی نجات دهد و زندگی دوباره به او ببخشد.

خسروی با اشاره به این که نجات یک فرد به منزله نجات یک جامعه است اظهار داشت: نقش یک مشاور کارآزموده، مجرب و متعهد دقیقاً در راستای آموزه‌های دینی می‌باشد و باید به دیده احترام به این جایگاه نگریست چرا که با راهنمایی و مشاوره تخصصی، علمی و دلسوزانه می‌توان یک فرد را که دچار آسیب روحی‌ ـ روانی شده است و خود را در پایان راه زندگی می‌داند، دوباره به مسیر عادی زندگی بازگرداند و زندگی را مجدداً به او هدیه نمود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز در پایان تأکید کرد: جایگاه اجتماعی افراد هر چه حساس و تخصصی‌تر باشد نیازمند افراد کارآزموده، خبره و متخصص می‌باشد تا بتوانند وظایف و مأموریت‌های خود را به نحو مطلوب انجام دهند. بنابراین مشاوران و مددکاران نیروی انتظامی باید با فراگیری روش‌های نوین روانشناختی، بهترین مشاوره و راهنمایی را به مراجعان خود بدهند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات