کد خبر: 6047 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۱ - چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

نقش مهم انجمن های حمایت از زندانیان در کاهش آسیب های اجتماعی

رئیس زندان پاوه گفت: همکاری و مساعدت مالی انجمن حمایت زندانیان در حمایت از مددجویان و افراد تحت تکفل آنها و همچنین کمک به آزاد سازی آنان تاثیر چشم گیری در جلوگیری از تبعات احتمالی و کاهش آمار کیفری زندان ها دارد .

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با سالروز پیروزی انقلاب دو نفر از مددجویان نیازمند جرائم غیر عمد زندان پاوه با کمک و حمایت مالی و تلاش مددکاران انجمن حمایت زندانیان این شهرستان از زندان آزاد و به آغوش خانواده هایشان باز گشتند .index

رئیس زندان پاوه در حاشیه مراسم آزاد سازی زندانیان توسط انجمن حمایت زندانیان این شهرستان گفت: مددجویان و افراد تحت تکفل آنها از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و برای مقابله با آثار و تبعات احتمالی و کمک به توانمند سازی آنان بایستی توسط نهادهای حمایتی و خدماتی مورد توجه و حمایت قرار گیرند .

خسرو شاهین صفا افزود: انجمن های حمایت زندانیان رسالت خطیری در این راستا به عهده دارند و باید با بهره گیر ی از کارشناسان و مددکاران مجرب مشکلات مددجویان و افراد تحت تکفل آنها رامورد بررسی قرار دهند و حد اکثر تلاش خود را در جهت کاهش مشکلات آنان معطوف کنند.

وی تصریح کرد: نقش انجمن های حمایت زندانیان در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و علاوه بر توسعه کمی و کیفی خدمات حمایتی و معیشتی به مددجویان می توانند درآزاد سازی و ایجاد بستر مناسب بازگشت شرافتمندانه آنان به جامعه نیز تأثیر گذار باشند.

اسد بیگی:۲۲ بهمن اوج ولایت مداری و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است

مدیر کل زندان ای استان کرمانشاه گفت: مردم در سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اوج اقتدار و انتظام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، پایبندی به آرمان های انقلاب وولایت مداری خودرا به جهانیان به نمایش گذاشتند .

اژدر اسد بیگی گفت: ۲۲ بهمن روز تجلی وحدت و هم پیمانی ملت سلحشور ایران با آرمانهای انقلاب و تجدید میثاق با مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای ( مد ظله العالی) است.

اسد بیگی افزود: افزایش فشارهای سیاسی و تحریم ها هیچ تاثیری در عظم راسخ مردم ایران در مقابله با استکبار جهانی و ایادیش ندارد و موجب پایبندی بیشتر مردم به آرمان های انقلاب و استحکام بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی یوم الله ۲۲ بهمن را اوج ولایت مداری و تجدید عهد امت سلحشور و غیر تمند ایران با مقام عظمای ولایت و دفاع از کیان نظام دانست .

کانون بشردوستانه در زندان مرکزی کرمانشاه راه اندازی شد

کانون بشردوستانه در راستای تفاهم نامه همکاری بین سازمان زندان های کشور و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، در زندان مرکزی کرمانشاه طی مراسمی راه اندازی شد.

مدیرکل زندان های استان کرمانشاه گفت: این کانون با هدف ارتقا آموزش و نهادینه سازی فرهنگ نوع دوستی، احسان و فداکاری و ایجاد زمینه بازگشت توانمند جوانان و نوجوانان به جامعه در واحد جوانان و نسوان زندان مرکزی کرمانشاه فعالیت خود را آغاز کرد.

‘اژدر اسدبیگی’ اظهار داشت: رویکرد آموزشی و تربیتی مهمترین اولویت برنامه های اصلاحی نظام زندانبانی کشور است و هرگونه سرمایه گذاری در این خصوص بستر پیشگیری و مقابله با ناهنجاری های اجتماعی را در سطح جامعه تقویت و استحکام می بخشد.

وی افزود: مشارکت و همکاری سازمان ها، ادارات و نهادهای مختلف در جهت آموزش و توانمند سازی مددجویان می تواند در کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی موثر بوده و تحقق اهداف موردنظر را تسریع کند.

امینی، معاون جوانان جمعیت هلال احمر کرمانشاه نیز با اشاره به تنوع خدمات آموزشی ارائه شده به مددجویان گفت: این جمعیت در اجرای تفاهم نامه فی مابین از همه ظرفیت های خود در راستای برگزاری دوره های آموزشی، امدادی، کمک های اولیه، ورزشی و همچنین تجهیز کتابخانه و تامین امکانات آموزشی مورد نیاز استفاده و همکاری لازم را به عمل می آورد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات