کد خبر: 6119 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۴۴ - شنبه ۵ اسف ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

واحد مددکاری پشتوانه رفع مشکلات قضایی زندانیان است

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان قزوین، محمود ترابی اظهار داشت: تأکید برنامه‌ها و دستورالعمل‌های سازمان بر حل مشکلات قضایی زندانیان است و باید محور فعالیت مددکاران در زندان‌ها قرار گیرد.x

وی افزود: مددکاران در زندان‌ها از طریق کارهای گروهی و برنامه‌ریزی‌های صحیح و مؤثر نقش بارزی در تغییر شخصیت مددجویان به واسطه حل مشکلات قضایی، روانی و خانوادگی داشته و می‌توانند آن‌ها را با ارزش‌های سالم اجتماعی سازش دهند.

ترابی استمرار در شناسایی و پیگیری پرونده‌های قضایی مددجویان بلاتکلیف تحت قرار را خواستار شد و افزود: مکاتبه و تعامل با مراجع قضایی سبب استخلاص متهمان از بلاتکلیفی می‌شود.

وی تصریح کرد: واحد مددکاری زندان‌ها به منظور کمک به افراد و گروه‌های نیازمند با تکیه بر امکانات موجود برای حل مشکل و یا رفع نیازها اقدام می‌کند.

رئیس اداره فرهنگی و قضایی زندان‌های استان قزوین خاطرنشان کرد: از آنجایی که مراجعه کنندگان به واحد مددکاری افراد آسیب‌پذیر و دارای شرایط خاص هستند، مددکاران بنا به شرح وظایف ابلاغی، مددجویان را کمک و یاری می‌کنند.

وی ادامه داد: مددکاران در زندان‌ها نقش مؤثری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به واسطه شناسایی مشکلات قضایی و پیگیری آن دارند.

ترابی با بیان اینکه مددکاران می‌توانند مهم‌ترین عنصر سازنده شخصیت زندانیان در طول مدت تحمل کیفر در زندان‌ها باشند، تأکید کرد: شغل مددکاری از مشاغل مؤثر و کارآمد در سازمان زندان‌ها و دیگر نهادها بوده که نقش بسزایی در کاهش آسیب مجرمان دارد.

وی افزود: مددکاران برای حل مسائل و مشکلات زندانیان و اصلاح و تربیت آنان از نیروهای سازنده‌ای که در خود آن‌ها و یا اجتماع موجود است بهره‌گیری می‌کنند.

ترابی محیط زندان را که خود سبب سلب آزادی همه کسانی که زندانی تلقی می‌شوند، بستر مناسبی برای فعالیت‌های مددکاری خواند و گفت: مددکاران نقش بارزی در امر کاهش جمعیت کیفری با استفاده از تجربه، اطلاعات کافی و دانش فنی در امر مددرسانی دارند.

وی عنوان کرد: در 9 ماهه اخیر تعداد پنج هزار و 19 مورد پیگیری وضعیت قضایی مددجویان از مراجع ذی صلاح توسط مددکاران زندان‌های استان قزوین صورت پذیرفته است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات