کد خبر: 6167 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۳ - جمعه ۱۱ اسف ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

50 درصد طلاق ها با ارائه مشاوره به سازش منجر شده است

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به فعالیت یک هزار مرکز مشاوره در این سازمان اشاره کرد و گفت: 50 درصد مشاوره های ارائه شده به زوجهای در آستانه طلاق منجر به سازش شده است.

‘به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران از سمنان ، محمد نفریه’ در سمنان افزود: ارائه آموزش ها و مشاروه پیش از ازدواج نقش موثری در کاهش طلاق در خانواده ها دارد.23

وی توسعه فعالیت های مراکز مشاوره، اجرای طرح کاهش طلاق و توسعه فعالیت های مددکاران و مشاوران را از مهمتری اقدمات بهزیستی برای کاهش میزان طلاق در کشور برشمرد.

نفریه با اشاره به فعالیت دو هزار مرکز ترک اعتیاد اعم از سرپایی، بستری و … اظهار داشت: برای جلوگیری از توسعه اعتیاد به ماده مخدر شیشه چهار جلد کتاب ویژه درمانگران ، خانواده و مددجویان تهیه شده که در اختیار این مراکر قرار می گیرد.

وی گفت: برابر اعلام ستاد مبارزه با مواد مخدر 65 درصد از فعالیت های درمان، پیشگیری و کاهش آسیب اعتیاد در کشور توسط بهزیستی ارائه می شود.

وی در خصوص ارائه خدمات به کودکان بی سرپرست گفت: 9 هزار و 300 نفر کودک بی سرپرست در مراکز این سازمان و 13 هزار کودک در خانواده های جایگزین از خدمات این سازمان بهره مند می شوند.
معاون بهزیستی کشور در خصوص افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش گفت: در این رابطه پیشنهاد افزایش 20 درصد ارائه شده و باید منتظر تصمیم مجلس شورای اسلامی باشی/س

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات