کد خبر: 6173 | تاریخ انتشار: ۸:۱۲:۰۶ - شنبه ۱۲ اسف ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

تحویل 51 هزار واحد مسکن مهر به مددجویان بهزیستی

به گزارش خبرنگار مهر، همایون هاشمی عصر پنجشنبه در همایش طرح آفتاب در بندرعباس بیان داشت: طرح آفتاب برکات زیادی داشت و نزدیک به یک و نیم سال است که طرح به دلیل خلا یک برنامه مدون در جامعه مددکاری ضرورت چنین طرحی احساس شد، تا در این عرصه مشکلات را چهره به چهره رسیدگی کنیم.2

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فرمایشات امام علی به مالک اشتر مبنی بر اینکه از نزدیک به مشکلات مردم رسیدگی شود، افزود: طرح آفتاب شامل 25 عنوان برنامه تعیین شده که به عنوان هویت بخشی مددجویان اجرا شده بر آن شدیم شرایطی را چنان فراهم کنیم تا مددجو افتخار کند که عضو بهزیستی است.

هاشمی یادآور شد: یکی از برنامه های طرح آفتاب مهر هشتم، زیارت عتبات عالیه است تاکنون بیش از 17هزار اعزام مددجو به کربلای معلا وآستان قدس رضوی داشتیم.

وی با بیان به اینکه کار این طرح گسترده است و کم و کاستی هم وجود دارد در ادامه سخنان خود گفت: مددجویان به دلیل شرایط جسمی خاصی که دارند اعزام آنها سختی هایی به همراه داشته، همچنین دو هزار نفر هم از طریق حوزه بسیج به مناطق جنگی اعزام می شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد: جشنواره فرهنگی و ورزشی از دیگر برنامه های این طرح است که شامل ورزش، ایجادشغل و حرفه آموزی مددجویان است وهم اکنون 700 نقطه از کشور جشنواره بهار برگزارشده که فراورده های دست معلولین به عموم عرضه می شود.

هاشمی با اشاره به اینکه چهار بار به استان هرمزگان سفرکرده است، گفت: موضوع پیشگیری، توانمندسازی است تا مددجویان بتوانند برای معاش خود مهارتی را بیاموزد وبه خودکفایی همچنین تجهیز اورژانس اجتماعی است که تجهیزات آن را توسعه دادیم.

وی با تقدیر و تشکراز خدمات خیرین استان هرمزگان بیان داشت: براساس یک بند از این طرح یک ماه مستمری و یک ماه عیدی را اجرایی کردیم امید است در این عرصه وسیع از خدمات سرافراز شویم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان عنوان کرد: همچنین 51 هزار واحد مسکن مهر برای مددجویان کشور آماده شده که در راستای توانمندسازی مددجویان بهزیستی به زودی این افراد تحویل داده می شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات