کد خبر: 6198 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۵۱ - چهارشنبه ۱۶ اسف ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

کودکان کار نباید دوباره برای کار به خیابان‌ها برگردند

 

کارشناسان مرکز امور اجتماعی وزارت کشور از مرکز نگهداری کودکان خیابانی سمنان بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سمنان، در این بازدید که مدیرکل امور اجتماعی استانداری سمنان، جانشین مدیرکل بهزیستی استان، رییس بهزیستی شهرستان و کارشناسان این مرکز نیز حضور داشتند، رییس مرکز نگهداری کودکان خیابانی سمنان به ارائه عملکرد این مرکز پرداخت.2

یحیی منصوری کارشناس آسیبهای اجتماعی استان سمنان و رییس مرکز کودکان خیابانی سمنان، ضمن ارائه آماری از تعداد کل کودکان نگهداری شده در سال 91، گفت: کودکان زیر 18 سال در این مرکز به مدت 21 روز نگهداری می شوند.

وی در ادامه افزود: اگر کودکان در این مدت ساماندهی شدند، به خانواده هایشان تحویل می شوند. اما اگر شرایط نگهداری را نداشتند، پس از طی مراحل قانونی، تحویل مراکز مرتبط از جمله شبه خانواده، توانبخشی و .. می شوند.

وی به وجود یک مرکز نگهداری از کودکان خیابانی در شهرستان سمنان اشاره و خاطرنشان کرد: پس از مصاحبه اولیه و پذیرش کودکان، خدمات روانشناسی، مددکاری، حقوقی، پزشکی و روانپزشکی به کودک ارائه می شود؛ و در صورت نیاز به پیگیری قضایی، اقدامات بعدی صورت می پذیرد.

مرتضی زین آبادی کارشناس مرکز امور اجتماعی وزارت کشور با تأکید بر اقدامات پیشگیرانه، گفت: باید کاری کنیم تا کودکان دوباره برای کار به خیابانها برنگردند.

زین آبادی، ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین مرکز، به همکاری و تعامل بین بخشی، حمایت بیش از پیش استانداری، و تمهیدات لازم در خصوص تأمین اعتبارات مورد نیاز اشاره کرد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات