کد خبر: 6226 | تاریخ انتشار: ۸:۰۰:۰۸ - یکشنبه ۲۰ اسف ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

کاهش ناهنجاری‌های زندانیان در گرو فعالیت‌های جدی مددکاران است

رییس مجتمع حرفه‌آموزی و کاردرمانی ایلام گفت: مددکاران زندان‌ها در کاهش آسیب رفتارهای پر خطر زندانیان نقشی کلیدی دارند.

محمد میری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه ایلام، اظهارکرد: عملکرد مناسب و برنامه‌ریزی صحیح در انجام فعالیت‌های جدی و مستمر مددکاران، یکی از عوامل تأثیرگذار و کلیدی در کاهش ناهنجاری های زندانیان است که باید به آن توجه جدی شود.

وی با بیان اینکه اثرات و تبعات روانی اجتماعی حبس و زندان پس از بازگشت مددجو به جامعه و خانواده غیر قابل انکار است، افزود: وظیفه مددکار علاوه بر تقویت سازگاری اجتماعی مددجو این است که مقتضیات اجتماعی و شرایط پذیرش اجتماعی را با شرایط فردی مددجو پس از آزادی تطبیق کنند.1

میری خاطرنشان کرد: جایگاه و کاربرد مددکاری اجتماعی در شورای طبقه‌بندی زندان، ارتباط با مسوولان و مراجع قضایی و به یک معنای عام نقش و اهمیت مددکاری در کاهش جمعیت کیفری است.

رییس مجتمع حرفه آموزی وکاردرمانی استان ایلام اصل پذیرش، مشارکت مددجو، خودآگاهی مددکار، رازداری حرفه‌ای و فردیت از جمله پایه و اصول اساسی کارمدکاری عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه مددکاران باید سنگ صبور و آرامش بخش خاطر پریشان زندانیان باشند، تصریح کرد: عملکرد مطلوب مددکاران از ناهنجاری‌های زندانیان به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد.

میری با بیان اینکه مددکار باید همه توانایی‌های خود را در جهت حل مشکل مددجو به کار ببرد، اضافه کرد: مددجو علیرغم داشتن مشکلات، دارای توانایی‌ها و استعدادهای فراوانی است که می‌تواند با به کار بردن توانایی‌های خود مشکلات را حل کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات