کد خبر: 6275 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۲۳ - دوشنبه ۲۸ اسف ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

نارضایتی 11 میلیون جوان مجرد از تامین نیاز جنسی‌شان

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران طی یادداشتی برای خبرآنلاین به «نارضایتی از تامین نیاز جنسی» 11 میلیون جوان در آستانه ازدواج اشاره می‌کند که هرچند هرکدام شیوه ای را برای ارضای این نیاز پی می گیرند، اما طبیعت این شیوه ها باید سلامت جامعه و خانواده در تعارض است.

به گزارش نامه، سید حسن موسوی چلک در این یادداشت می نویسد: «تاملی بر آمار یازده میلیون افراد در سن ازدواج این سئوال را به ذهن متبادر می کند که این افراد برای تامین نیاز جنسی خود چه کار می کنند. نیازی که بی پاسخ گذاشتن آن عوارض متعددی را برای افراد خواهد داشت.13

عده ای خویشتن داری می کنند تا زمان مناسبی ازدواج کنند. برخی هم برای تامین این نیاز خود، ازدواج موقت می کنند( با رعایت موارد شرعی و… عده ای هم به سمت خود ارضایی می روندکه این شیوه هم عوارض مختلفی جسمی و روانی و … دارد که در این نوشتار قصد پرداختن به آن را ندارم.

بعضی ها هم نیاز جنسی شان را از طریق ارتباط نامشروع با دیگران برآورده می کنند.این روش هم عوارض و پیامد های مختلفی از منظر حقوقی، فرهنگی، اجتماعی،جسمی، امنیتی و …برای آنان دارد. برخی ازطریق تجاوز به عنف و یا آزار جنسی کودکان بخشی از این نیاز خود را پاسخ می دهند. عده ای هم سردر گم هستند و نمی دانند باید چه کار کنند.هرزه گی وچشم چرانی درخیابان و محیط کارو … هم می تواند راهی برای عده ای باشد.»

به گفته موسوی چلک سیاست هایی مانند سکه دادن به والدین و مرخصی آقایان نمی تواند عامل موثری برای تشویق به ازدواج دائم باشد. این پژوهشگر تاکید می کند: «راموش نشود که در گذشته آینده نگری نکردیم و این شرایط امروز ماست و بدون شک این تاخیر در سن ازدواج و کاهش تمایل افراد به تشکیل زندگی خانوادگی از طریق ازدواج دائم، در آینده عوارض دیگری ازقبیل افزایش اچ.آی.وی و ایدز، بی اعتمادی یا کاهش اعتماد به سلامت پسران و دختران قبل از ازدواج را هم به دنبال خواهد داشت که حتی می تواند موجب بالاتر رفتن سن ازدواج در آینده نه چندان دور نیز گردد.»

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات