کد خبر: 6320 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۲۷ - سه شنبه ۲۰ فرو ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

کمیته امداد با نخبگان اجتماعی ارتباط تنگاتنگ داشته باشد

به گزارش خبرگزاری مهر، علی محمد ذوالفقاری در مراسم تودیع ومعارفه معاون حمایت وسلامت خانواده کمیته امداد خراسان شمالی با بیان اینکه امروز مخاطبین کمیته امداد تنها محدود به افراد تحت حمایت نیستند افزود: نخبگان اجتماعی به عنوان عوامل شناسایی نقاط قوت وضعف جامعه محسوب می شوند و برای پیشرفت در امور وارایه خدمات، باید از ایده ها و نظرات آنها استفاده کرد.1

وی در مورد اهمیت ارتباط بیشتر با دانشگاهها و مراکز آموزش عالی عنوان کرد: ارتباط با دانشگاهها و نیروهای خبره و متخصص می تواند دستاوردهای خوبی برای این نهاد به ویژه در بخش حمایت و سلامت خانواده داشته باشد.

معاون حمایت وسلامت خانواه کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه کار امداد یک کار اجتماعی است تصریح کرد: ماحصل اقدامات انجام شده باید در جامعه مشهود باشد.

ذوالفقاری به حساسیت اقدامات کمیته امداد اشاره کرد و گفت:امروز مخاطبین در داخل افراد تحت حمایت نیز تغییر شکل داده و تنها با دادن ارایه خدمات سطحی نمی توان مهر تاییدی بر خدمات ارایه شده داشت.

وی در ادامه افزود: تا چند سال گذشته تنها افراد مسن مخاطبان داخلی این نهاد بودند در حالی که امروز نخبگان داخلی خانواده های تحت حمایت نیز ناظران اصلی در برآورد اقدامات انجام شده هستند.

وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی جز استان های فقیر کشور محسوب می شود اظهار کرد: براین اساس ریشه کنی فقر در میان محرومین استان نیازمند توجه وصرف وقت بیشتر است.

این مقام مسئول اظهار داشت: کمیته امداد در سراسر کشور سیاستهای جدیدی برای ریشه کنی فقر دنبال می کند که این سیاستها نیازمند مشارکت همگانی است.

وی هدف کمیته امداد را مقابله با فقر و محرومیت دانست و یاد آور شد: با هر کار و فعالیتی باید گوشهای از فقر را در جامعه نشانه گرفت و در رفع آن کوشا بود.

ذوالفقاری از برنامه ریزی دقیق برای شناسایی و درمان فقر و رفع مشکلات مددجویان و نیازمندان خبر داد و تاکید کرد: این مرکزحمایتی نیز باید با شرایط جدید و برنامه مدون به فعالیتهای خود ادامه دهد.

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی (ره) خراسان شمالی نیز در این مراسم با بیان بخشی از عملکرد این نهاد در طول سال گذشته به تشریح مباحثی پیرامون مددکاری اجتماعی و نقش امدادگران در این زمینه پرداخت و گفت: امروز بیش از هر زمانی، نیاز مددکار محوری در بین خانواده ها مشهود است.

امان ا… حسین پور افزود: در ااین زمینه اقدامات اولیه در استان انجام شده و امدادگران رسالت خود را به خوبی انجام داده اند.

در پایان این مراسم حسن نعمتی به عنوان معاون جدید حوزه حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خراسان شمالی معرفی و از تلاش های محمد بلوچی تقدیر به عمل آمد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات