کد خبر: 6337 | تاریخ انتشار: ۹:۲۸:۱۴ - جمعه ۲۳ فرو ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

ارائه حمایت های اجتماعی مهمترین وظیفه مددکاران در هنگام وقوع بحران است

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: ارایه حمایت های اجتماعی به افراد و بازماندگان در هنگام وقوع بحران،‌مهمترین وظیفه مددکاران اجتماعی در زمان حضور در مناطق حادثه دیده است.

ˈحسن موسوی چلکˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به وقوع زلزله روز گذشته استان بوشهر افزود: در حقیقت،‌ حمایت های اجتماعی بعد از خدمات امداد و نجات، خدمات درمانی و خدمات اسکان، به افراد آسیب دیده ارایه می شود.index

موسوی چلک اطلاع نداشتن از وضعیت اعضای خانواده و نگرانی از آینده ای که در انتظار آسیب دیدگان ناشی از زلزله است را از جمله مهمترین نیاز افراد به دریافت حمایت های اجتماعی عنوان کرد.

وی افزود: پذیرش اینگونه مسایل که افراد در اثر رخ دادن زلزله،‌ خانه خود را از دست داده و یا سرپرست خانوارشان از بین رفته،‌ تنها با حمایت های اجتماعی از سوی مددکاران امکان پذیر است.

موسوی چلک با تاکید بر اینکه مشارکت اشخاص حادثه دیده در پذیرش این واقعیت های تلخ بسیار مهم و ضروری است،‌ گفت: در واقع،‌ این افراد باید بخواهند که با این مسایل کنار بیایند و این کار به بهبود وضعیت جسمی و روانی آنها کمک بسیاری خواهد کرد.

زمین لرزه 6.1 ریشتری عصر سه شنبه بخش های کاکی، شنبه و طسوج در جنوب استان بوشهر را لرزاند و تاکنون 37 کشته و 850 مصدوم به همراه داشته و باعث تخریب بیش از 800 خانه شده است.

شهر کاکی با 12 هزار نفر جمعیت در فاصله 120 کلیومتری جنوب بوشهر واقع است.

سید حسن موسوی چلک

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات