کد خبر: 6340 | تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱:۵۱ - شنبه ۲۴ فرو ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

فعال شدن گروه‌های مددکاری امداد در مناطق زلزله‌زده

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: برنامه شناسایی نیازمندی خانواده‌های تحت حمایت را در مناطق زلزله‌زده توسط اکیپ‌ها و گروه‌های مددکاری و مشاوره‌ای انجام می‌دهیم.

فرید محبی ظهر امروز در حاشیه حضور در مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر گفت: چند اقدام در راستای کمک‌رسانی به آسیب دیدگان منطقه زلزله‌زده انجام شده است که نخستین برنامه ما استقرار پایگاه‌های کمک‌رسانی کمیته امداد است که در سراسر استان پایگاه‌های ثابت و سیار پیش‌بینی و مستقر شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: همکاران ما در سراسر استان مشغول جمع آوری کمک‌های مردمی دراستان هستند و این کمک‌ها در اسرع وقت در اختیار مدیریت کمیته امداد شهرستان دشتی برای توزیع بین مردم زلزله دیده قرار می‌گیرد.1

وی یادآور شد: کمک‌های نقدی و جنسی مردم هر ساعت رو به افزایش است و پایگاه‌های جمع آوری کمک‌ها تا سه روز در شهرستان‌ها مستقر هستند.

محبی گفت: از استان‌های معین کمیته امداد طلب کمک کرده‌ایم و از استان‌های فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و هرمزگان اعلام نیاز صورت گرفته تا به یاری زلزله‌زدگان شهرستان دشتی استان بوشهر بشتابند و هم اکنون همکاران ما دراین استان‌ها فعال شده‌اند.

وی اضافه کرد: ستادی در کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دشتی پیش‌بینی کرده‌ایم که پس از جمع آوری کمک‌های استان‌های کشور به این ستاد تحویل خواهیم داد.

محبی یادآورشد: یکی از کارهای مهمی که توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) در حال انجام است فعال شدن اکیپ‌های بررسی و ارزیابی کمیته امداد است که این برنامه شناسایی نیازمندی خانواده‌های تحت حمایت را در مناطق زلزله‌زده توسط اکیپ‌ها و گروه‌های مددکاری و مشاوره‌ای انجام می‌دهیم.

وی گفت: کمیته حضرت امام در کنار بنیاد مسکن برای بازسازی و تعمیرات خانه‌های مسکونی افراد تحت پوشش، کمک خواهد کرد.

محبی یادآور شد: بعد از اینکه نیاز سنجی توسط نیروهای ما انجام شده اقلام و مایحتاج مورد نیاز در اختیار خانواده‌ها قرار خواهد گرفت.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات