کد خبر: 6357 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۵۷ - چهارشنبه ۲۸ فرو ۱۳۹۲ | ۱ نظر | |

پیش نویس جدیدترین تعریف از مددکاری اجتماعی در سال 2013 اعلام شد

پیش نویس جدیدترین تعریف از مددکاری اجتماعی توسط فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی منتشر شد.

این پیش نویس که توسط کمیته ای که از سوی این فدراسیون و انجمن بین المللی مدارس مددکاری اجتماعی (IASSW) تهیه شده در روز 10 آوریل در خروجی سایت فدراسیون قرار گرفت و از صاحب نظران و مددکاران اجتماعی سراسر دنیا خواسته شده تا نظرات و بازخوردهای خود را به منظور تکمیل نهایی آن اعلام کنند.images

ترجمه تعریف جدید به این شرح است:

“حرفه مددکاری اجتماعی، توسعه و تغییر اجتماعی، انسجام اجتماعی، و توانمندسازی و آزادسازی افراد را تسهیل می کند. اصول عدالت اجتماعی، حقوق بشر، مسئولیت جمعی و احترام به تفاوتها (diversities) در مددکاری اجتماعی اساسی اند. مددکاری اجتماعی، با تکیه بر علوم اجتماعی، علوم انسانی و دانش بومی، افراد و ساختارها را در مقابله با چالشهای زندگی و ارتقاء رفاه و بهزیستی درگیر می کند.”
کمیته مذکور، بعد از اینکه بازخوردها از کشورهای مختلف دریافت شد، مجدد بر اساس نظرات رسیده، تعریف را بازنگری می کند و آنرا در کنگره سراسری فدراسیون و مجمع عمومی انجمن مدارس مددکاری اجتماعی در جولای 2014 در ملبورن استرالیا به رأی خواهد گذاشت. پس از رأی این کنگره و مجمع، این تعریف، به عنوان تعریف رسمی و مرجع مددکاری اجتماعی محسوب خواهد شد.

علاقمندان و صاحب نظران می توانند متن اصلی پیش نویس و برخی نظرات را در سایت فدراسیون

(ifsw.org/get-involved/global-definition-of-social-work/)

مشاهده کنند.

عباسعلی یزدانی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " پیش نویس جدیدترین تعریف از مددکاری اجتماعی در سال 2013 اعلام شد " ارسال شده است.

  1. با سلام .
    با تشکر از شما .گذاشتن این مطلب مهم در این سایت مرا به این فکر انداخت که با توجه به حساسیت موضوع و نیاز به حضور پر رنگ مددکاران اجتماعی در اینگونه تصمیم گیری ها ترتیبی داده شود تا از سوی انجمن مدکاری اجتماعی و کلیه سازمانها و تشکل های مددکاری در ایران و آنهایی که در خارج از ایران سکونت دارند فراخوانی داده شود و “نظریات یکجا “جمعاوری و بعنوان جامعه مددکاری اجتماعی ایران انعکاس یابد.مسلما مددکاری اجتماعی ایران دارای اشخاص با تجربه و دیدگاه های بسیار مثبتی در اینگونه مسایل دارد که ضروری است در سطوح جهانی هم نقش افرینی داشته باشد.
    موفق و سلامت باشید.مددکار اجتماعی بازنشسته.۲ اردیبهشت نود و دو

ارسال نظر


آخرین موضوعات