کد خبر: 6381 | تاریخ انتشار: ۲:۵۲:۵۹ - جمعه ۳۰ فرو ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

کیفیت مددکاری اجتماعی باید در زندان‌ها ارتقا یابد

 

مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی بر ارتقای سطح کیفی مددکاری اجتماعی در زندان‌ها تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، محمدعلی بلوکی در نشستی با مددکاران اجتماعی زندان‌ها، به نقش موثر مددکاران اجتماعی در سیستم زندانبانی اسلامی اشاره کرد و گفت: از آنجا که مددکاران اجتماعی بیشترین ارتباط را با مددجویان و خانواده‌های آنان دارند، لازم است تا مددکاران درک صحیحی از مشکل و موقعیت زندانی داشته باشند و با مسوولیت‌پذیری و وجدان کاری در کمک به آنان اهتمام ورزند.

وی ادامه داد: مددجو در بدو ورود به زندان باید از حمایت‌ها و خدمات مددکاران اجتماعی بهره ببرد، به دلیل اینکه این امر ضمن کمک به حل مشکلات مددجو از استرس فضای زندان نیز می‌کاهد.index

بلوکی با اشاره بر ارتقای سطح کیفی خدمات مددکاری در زندان‌ها، گفت: مددکاران باید با کارهای ارزشی و تخصصی به این حرفه مقدس در نظام زندانبانی ارتقای جایگاه بدهند.

وی با برشمردن مزیت‌های حضور مددکاران در داخل اندرزگاه‌ها، به نقش آنان در کاهش جمعیت کیفری اشاره‌ و تصریح کرد: پیرو منویات ریاست سازمان زندان‌ها، باید زندان‌ها در ارائه درخواست عفو به کمیسیون عفو استان و پیگیری‌های قضایی از جمله درخواست آزادی مشروط و تخفیف مجازات پیش‌قدم باشند.

این مقام مسوول جلب رضایت از شکات، ارائه نظرات تخصصی و مشورتی در شورای طبقه‌بندی زندان‌ها و تعامل بیشتر با مراجع قضایی را از دیگر امور مهم واحدهای مددکاری دانست.

وی همچنین به شیوه‌نامه اخیر ستاد دیه در راستای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اشاره کرد و گفت: ستاد دیه استان نیز در سال گذشته با کمک و همکاری مددکاران اجتماعی و اختصاص بودجه مکفی از محل سفر مقام معظم رهبری به استان توانست موجبات آزادی بسیاری از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم کند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات