کد خبر: 6490 | تاریخ انتشار: ۹:۴۶:۲۵ - سه شنبه ۱۰ ارد ۱۳۹۲ | ۲ نظر | |

به حال مددکاران جامعه غبطه می‌خورم

رییس جمهور با بیان اینکه شاید بهتر باشد که عنوان معلول از مددجویان سازمان بهزیستی حذف شود، اظهار داشت: شأنیت انسان به جسم سالم نیست و آثاری که از سوی این افراد خلق شده و برخی از آنها در همین مراسم به نمایش درآمد گواه عظمت روح و توانمندی‌های آنهاست و همین‌ها است که به انسان هویت و قدرت حرکت می‌‌دهد.32

رییس جمهور کار در سازمان بهزیستی را انتشار روحیه امید و خودباوری در جامعه دانست و با بیان اینکه خدمات مددجویان اجتماعی کاری صد در صد انسانی است از مسئولین خواست تا خدمات این سازمان را با علم ، نوآوری، روشهای نوین و ارتقاء دانش سازمانی همراه کرده و از تدوین استانداردهای لازم برای انواع خدمات سازمان بهزیستی غافل نشوند.

دکتر محمود احمدی‌نژاد امروز در جشن ملی توانمندسازی مددجویان سازمان بهزیستی در محل حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: انسان در ذات خود هیچ نقصی ندارد قدرتمند است و این قدرتمندی البته به معنای منفی آن نیست بلکه به معنای توانمندی، عظمت و شکوه در علم ، اندیشه، مهر، اراده، همدلی، ایثار و نگاه به قله‌های بلند است.

دکتر احمدی‌نژاد اظهار داشت: انسان خیلی بزرگتر و فراتر از قالب‌های مادی خود است و باید آیینه تجلی خدا باشد.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه همه انسان‌ها بدون استثنا برای زیبا زیستن خلق شده‌اند، تصریح کرد: خداوند انسان را خلق نکرده تا در زندگی خود تحقیر شود بلکه انسان ها را آفریده تا از سعادتمندترین زندگی برخوردار بوده و کمال یابند نه اینکه گرفتار شقاوت شده و سقوط کنند.

دکتر احمدی‌نژاد با طرح این سوال که زندگی زیبا و سعادت حقیقی کدام است، خاطرنشان کرد: باور من این است که زندگی کردن برای سعادت دیگران زیباترین زندگی و سعادت حقیقی است و آنجا که انسان از خود عبور کرده، وارد مرزهای انسانیت و شکوه حقیقت می‌شود.

رییس جمهور گفت: کسی که در تار و پود اسارت خویشتن خویش تنیده و برای بدست آوردن تمایلاتی که او را به زمین چسبانده تلاش می کند با سایر موجودات تفاوتی ندارد و ارزش واقعی انسان به آ‌ن حدی است که از مرز خودش عبور می‌کند.

دکتر احمدی‌نژاد بالاترین سعادت را متعلق به کسانی دانست که موجودیت خودشان را برای آرامش ، رفاه و امنیت و تعالی دیگران صرف می کنند و اضافه کرد: آنچه انسان از خود برای دیگران صرف می‌کند ارزش دارد.

رییس جمهور با طرح این سوال که انسان چه زمانی از خود عبور می کند، اظهار داشت: وقتی انسان می‌تواند از خود و علائقش عبور کند که عاشق باشد؛ عبور از مرز خود یعنی گذشت و ایثارگری و این زمانی مقدور است که سراسر وجود انسان سرشار از عشق باشد و انسان به هرمیزانی که عاشق باشد به همان اندازه از خود عبور خواهد کرد.

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: اعداد و ارقامی که در این مراسم در زمینه خدمات این سازمان ارائه شد بسیار اعجاب آور است و تحویل 75 هزار واحد مسکن مددجویی طی این مراسم و تحویل 25 هزار واحد دیگر تا شهریور ماه در کنار 64 هزار شغل ایجاد شده و آمار اقدامات انجام شده دیگر گواه آن است که هیچ‌کس نمی‌تواند بدون عبور از خود به عشق دیگران مددکار شود.

رییس جمهور زندگی کردن برای دیگران با عشق به آنها را معنای مددکاری عنوان کرد و ادامه داد: کمال، حقیقت و شکوفایی عظمت انسان‌ها در گرو ایثارگری و زندگی کردن برای دیگران است و جامعه انسانی به هیچ ارزش و زیبایی نخواهد رسید الا اینکه ایثارگری کند.

دکتر احمدی‌نژاد یکی از مسئولیت‌های بسیار زیبا را مددکاری معرفی کرد و گفت: بنده واقعا به حال مددکاران جامعه غبطه می‌خورم و دست همه آنها را می بوسم چرا که برای انسان‌ها کار می‌کنند.

رییس جمهور با بیان اینکه شاید بهتر باشد که عنوان معلول از مددجویان سازمان بهزیستی حذف شود، اظهار داشت: شأنیت انسان به جسم سالم نیست و آثاری که از سوی این افراد خلق شده و برخی از آنها در همین مراسم به نمایش درآمد گواه عظمت روح و توانمندی‌های آنهاست و همین‌ها است که به انسان هویت و قدرت حرکت می‌‌دهد.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه در حوزه توانمندی‌های انسانی معلولیت معنا ندارد، تصریح کرد: ممکن است بخشی از جسم انسان نیز ناتوان باشد، اما انسان فراتر از اینهاست و برخی از این ناتوانی‌ها خود بستری برای حرکت و تعالی است.

رییس جمهور با بیان اینکه لازم می‌دانم، از طرف همه ملت صمیمانه از خادمان سازمان بهزیستی تشکر نمایم خاطرنشان کرد: اینجا جایی است که باید عشق موج بزند و شکر خدا که عشق در سازمان بهزیستی موج می زند برای اینکه زندگی کردن برای دیگران خیلی زیبا است.

دکتر احمدی‌نژاد با تشکر از همه کسانی که با اندیشه مهرورزی و عشق زندگی می‌کنند، گفت: در اینجا باید یاد شهید فیاض‌بخش به عنوان پایه گذار بهزیستی نوین را گرامی بداریم که با عشق ، ایمان و صفای روحی خطی را به راه انداخت و توانی به سازمان بهزیستی هدیه کرد که هر روز با سرعت بیشتر این مجموعه را به پیش می‌راند.

رییس جمهور با تشکر از هنرمندان مددجو که یک تابلوفرش نفیس به او هدیه دادند و با بیان اینکه حق این بود که این اثر به مددکاران سازمان بهزیستی هدیه شود خطاب به مددکاران سازمان بهزیستی اظهار داشت: قدر کار خودتان را بدانید چرا که خدمات شما یک کار اداری صرف نیست و مستقیم با انسان‌ها سر و کار دارد و خیلی باید لطف خدا شامل حال انسان شود تا قرعه فال به نام او خورده و وی مددکار اجتماعی شود و از طریق او امید و خودباوری منتشر شود.

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: سفارش دیگر بنده به شما این است که خدمات سازمان بهزیستی را با علم، نوآوری ، روشهای نوین و ارتقاء دانش سازمانی همراه کنید و از تدوین استانداردهای لازم برای انواع خدمات سازمان بهزیستی غافل نشوید.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: باید دایره کار خود را گسترش دهید نه به این معنا که به جای مددجویان تصمیم بگیرید چرا که سازمان بهزیستی سازمانی کاملا دقیق و تخصصی است که هیچ کس نمی‌تواند جای آن تصمیم بگیرد.

دکتر احمدی‌نژاد گفت: معنای حرف من این است که اگر شما توانستید 75 هزار واحد مسکن بسازید حتما می توانید 200 هزار واحد نیز بسازید و دولت نیز تا هر زمان که فرصت خدمت گزاری داشته باشد در خدمت شماست و مطمئنم همه دولت‌ها همینطور هستند و خواهند بود.

رییس جمهور تاکید کرد: هدف گذاری کنید تا به زودی به شرایطی برسیم که هیچ فردی در جامعه به دلیل معلولیت از فرصت‌های شکوفایی محروم نشود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ دیدگاه مطلب براي " به حال مددکاران جامعه غبطه می‌خورم " ارسال شده است.

  1. با سلام خدمت دکتر احمدی نژاد -بنده متاهل تحصیل کرده در مقطع کارشناسی علوم اجتماعی گرایش خمات مددکاری اجتماعی هستم در حال حاضر بیکار وندار درآمد کافی برای معیشیت ساکن آبادان میباشم لذا از دکتر تقاضای همکاری د اریم تا در ارگانی کار کنیم و به مشکلات مردم سیدگی نمایم مشکلات و معضلات از قبیل :فقر.دزدی و مواد مخدرو غیره که توسط بنده باید انجام شود ومشکلات را کاهش دهیم(من الله التوفیق )

  2. جناب دکتر جواب ما سریع تر به ما منتقل گردد متشکرم

ارسال نظر


آخرین موضوعات