کد خبر: 6504 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۳ - جمعه ۱۳ ارد ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

مددکاری در زندان سخت‌تر از دیگر مراکز حمایتی است

 

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه گفت: اقدام به‌موقع در جهت توانمندسازی و کاهش مشکلات مددجویان می‌تواند از بحران‌های احتمالی جلوگیری کند.Multimedia_pics_1386_3_Photo_1256

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه، اسدبیگی با اشاره به جایگاه مددکاری اجتماعی، گفت: مددکاری از خالق هستی آغاز می‌شود و پیامبران، امامان و ائمه معصومین ادامه‌دهنده و یاور انسان‌ها در هدایت وی از سختی‌ها هستند. مددکاران اجتماعی باید با هدف قرب الهی، امانت‌داری و گره‌گشایی از مشکلات آسیب‌دیدگان در این مسیر فعالیت کنند.

وی مددکاری را فعالیتی مقدس و ارزشمند و مددکاران را خادمین گمنامی دانست که در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سلامت جامعه صادقانه تلاش می‌کنند و با صبر و شکیبایی و سعه‌صدر در مورد رفع مشکلات مددجویان گام برمی‌دارند.

اسدبیگی افزود: با توجه به سختی و مشقت کار زندانبانی، فعالیت در حوزه مددکاری زندان‌ها بسیار سخت‌تر و متمایزتر از فعالیت مددکاران در سایر مراکز حمایتی ، خدماتی و… است و مهارت‌های ویژه‌ای را می‌طلبد که نیازمند تخصصی شدن مددکاری و ارتقای بیش از پیش فعالیت مددکاران است.

مدیرکل زندان‌های استان خاطرنشان کرد: مددجویان را باید با وضعیت موجود بپذیریم و با بهره‌گیری از توان و ظرفیت مراکز حداکثر تلاش را در راستای کاهش مشکلات، توانمندسازی و ایجاد بستر مناسب بازگشت آنها به جامعه انجام دهیم.

اسدبیگی اضافه کرد: دانش، مهارت و استعداد از ارکان اصلی مددکاری اجتماعی است و برای رسیدن به اهداف ترسیم شده باید در جهت تقویت و ارتقای جایگاه مددکاری اجتماعی در زندان‌ها تلاش بیشتری صورت گیرد و زمینه رشد علمی و پرورش استعداد مددکاران نیز فراهم شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات