کد خبر: 6543 | تاریخ انتشار: ۰:۰۲:۴۵ - دوشنبه ۱۶ ارد ۱۳۹۲ | ۱۹ نظر | |

مسعود جورابلو کیست؟ (بیوگرافی )

مسعود جورابلو یکی از جوانترین کاندیداهای شورای شهر تهران متولد 1362 است. وی از شانزده سالگی وارد فعالیتهای داوطلبانه شد و با اتکا به توانمندی هایش توانست علاوه بر صدا و سیمای استان مازندران در هلال احمر استان و برخی ارگان های دیگر به صورت جدی فعالیت نماید. وی پس از اخذ دیپلم در رشته علوم انسانی به شدت به حوزه جامعه شناسی و فلسفه و حتی فقه اسلامی علاقمند شد. تعدادی از دوستان خود را به جلسات بحث دعوت می نمود و این محفلهای دوستانه خیلی زود به گروه های بحث علمی جدی تبدیل شد و حتی گاهی به دعوت جوابلو، اساتید جامعه شناسی، الهیات و … نیز به این بحثها ملحق شده و آن را جهت می دادند. در 1381 با ورود به رشته مددکاری اجتماعی تحصیلات دانشگاهی اش را آغاز نمود. در خلال تحصیل، تشکل مستقل غیردولتی کانون پیشگامان جنبش نرم افزاری را بنیان گذاری کرد که نخستین و به نوعی، تنها تشکل غیردولتی در حوزه تولید علوم انسانی تلقی می شد. در کانون پیشگامان جنبش نرم افزاری که مقر آن در پارک علم و فن آوری دانشگاه تهران بود، بحث های عمیق و جدی در باب تولید علم، فلسفه علم و سایر مباحث جدی معرفتی و نظری علوم انسانی مطرح می شد به طوری که در سالهای اوج فعالیتش در 1384 و 1385، مقامات ارشد جمهوری اسلامی و نیز علمای صاحب نام آن زمان و حتی میهمانان خارجی از آن بازدید کرده یا به این جلسات دعوت شدند. در قالب این تشکل علاوه بر مقالات متعدد در حوزه جنبش نرم افزاری دو کتاب “مجموعه مقالات” و “مجموعه گقتارها” تحت همین عنوان منتشر نمود. در همین دوران، علیرغم سن نسبتا کم در بالاترین سطوح به فعالیتهای سیاسی و اجتماعی می پرداخت. مشاور سردار قالیباف در نیروی انتظامی و بعدها عضو تیم مشاورین وی در شهرداری تهران شد. وی همچنین در یک دوره بعنوان عضو کمیته امنیت داخلی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز منصوب شد. در همین دوره کتاب دیگر خود تحت عنوان “مقدمه ای بر نسبت جوان و امنیت در ایران امروز” را به سفارش فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ منتشر کرد و مقالاتی را در کتاب “مجموعه مقالات نقش یابی امنیتی پلیس” نگاشت.01

جورابلو در سال 84 و در جریان انتخابات ریاست جمهوی نهم به عنوان دبیر کل ائتلاف عزم ملی برای توسعه ایران اسلامی دبیر کمیته رقابت های خلاق دکتر محمد باقر قالیباف بود. این جبهه در رقابتهای مجلس شورای اسلامی در سال 90 نیز نقش مهمی ایفا کرد. در جریان انتخابات سال 84 و نیز پس از خروج سردار قالیباف از نیروی انتظامی، مسعود جورابلو به عنوان مشاور، حضوری فعال در کنار سردار داشت.

وی همچنین در دوره های مختلف انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان رئیس ستاد یا مشاور کاندیداهای پیروز و موفق مجلس شورای اسلامی فعالیت کرد، به طوری که اکنون پس از بیش از یک دهه فعالیت انتخاباتی در سطوح مختلف، از وی به عنوان یکی از کارشناسان امر انتخابات یاد می کنند.

در دولت نهم و در سال 86 به دعوت وزیر تعاون وقت به عنوان مشاور معاونت تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت تعاون منصوب گردید و حتی مدتی عهده دار مسئولیت حوزه این معاونت شد. برخی از اقدامات جورابلو در این وزارتخانه و حوزه تعاون ماندگار شد که از آن جمله می توان تدریس و ضبط فیلم آموزشی تحت عنوان آموزش تعاون در شبکه آموزش سیما اشاره کرد. وی علاوه بر انتشار مقالات و یادداشتهای مختلف در حوزه مسائل اجتماعی و سیاسی به دلیل تجربیات فراوانش در حوزه رسانه، سردبیر نشریه داخلی این وزارت (هفته نامه شهریور) که به نوعی تنها نشریه مکتوب تخصصی حوزه تعاون در کشور بود را نیز عهده دار شد

در سال 85 در حالیکه هنوز دانشجوی کارشناسی مددکاری اجتماعی بود، از سوی ریاست سازمان توسعه نوآوری های دانشجویان کشور در جهاد دانشگاهی به عنوان مدیر یکی از گروههای این سازمان و نیز مسئول راه اندازی و اداره دبیرخانه تنظیم سند “اتحاد ملی و انسجام اسلامی” منصوب گردید. وی مجری طرح مطالعاتی متعددی ازجمله تنظیم سند راهبردی مهندسی فرهنگی سازمان آموزش و پرورش استان مرکزی و مدرس کارگاه های آموزشی این پروژه در سال 1387 نیز بود.

استعداد خارق العاده مسعود جورابلو در مناظرات و گفتگوها از وی یک مجری و سخنران خلاق و ماهر ساخت. پس از اجرای برنامه های مختلف در شبکه استانی مازندارن، از سال 87 به عنوان مجری- کارشناس در برنامه های متعدد تلویزیونی و رادیویی حاضر شد. برخی از برنامه های درازمدت صدا وسیما که با اجرای جورابلو برگزار شد عبارتند از: میزگرد اقتصاد تعاون (شبکه 4 سیما)، برنامه تلویزیونی صبح و آموزش (شبکه آموزش سیما) و ویژه برنامه های مناسبتی شبکه آموزش و نیز کارشناس و گوینده برنامه خارج از متن ( رادیو گفتگو)02

اگرچه همواره در عرصه سیاسی حضوری فعال داشت اما از ابتدای سال 91 با نگرشی جدید و موضعی متفاوت به عرصه فعالیتهای سیاسی وارد شد و با تأسیس جبهه پیشگامان خدمت به خانواده های ایران اسلامی مجددا با قدرت بیشتر شروع به کار کرد. در این سال به موسسه آموزش عالی و معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر پیوست و به عنوان مشاور رئیس و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل این موسسه مشغول فعالیت شد. در جریان رقابتهای انتخاباتی ریاست جمهوری یازدهم، مشاور اصلی منوچهر متکی (وزیر سابق امور خارجه دولت فعلی) و نماینده وی در بسیاری از مناظرات ریاست جمهوری است.

البته جورابلو ضمن اعلام حمایت خود و جبهه پیشگامان خدمت از کاندیداتوری منوچهر متکی، خود نیز یکی از کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا در تهران است. با توجه به توانایی های منحصر به فرد و سوابق مدیریتی جورابلو در مصادر و ارگانهای مهم مملکتی (اعم از دولت، ناجا، شهرداری تهران، هلال احمر)، بسیاری از کارشناسان ورود وی به جمع 31 عضو شورای شهر تهران بسیار قابل دسترس و حتی بدیهی می دانند.

 

 

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۱۹ دیدگاه مطلب براي " مسعود جورابلو کیست؟ (بیوگرافی ) " ارسال شده است.

 1. علی says:

  سلام
  من به شخصه به عنوان یک مددکار اجتماعی خیلی دوست دارم ایشون وارد شورای شهر تهران شوند
  کاش در مراسم روز مددکار اجتماعی که پیش رو داریم از ایشون دعوت بشه
  ممنون

 2. فريبا says:

  با سلام. نظر گذاشتم هفته پیش اما نمی دونم چرا تایید نشد؟ خوشحالیم یک آسیب شناس مسائل اجتماعی و مددکار وارد عرصه شده اند.

 3. انصاری says:

  من خیلی خوشحالم که یک شخصی مثل جناب دکتر مسعود جورابلو برای شورای شهر کاندید شده است.چون یک مدد کار اجتماعی واسیب شناس جامعه هست و در بخش تعاون هم سر رشته دارند.
  رای ما جناب دکتر مسعود جورابلو

 4. الهه تابع says:

  با سلام اقای جورابلو مجری هم هستند به نظر من ایشون در تمام زمینه ها موفق اند ایشون حرف ندارن امید وارم موفق باشن.

 5. الهه تابع says:

  با سلام به اقای جورابلو بگین هوای ما طرفداراشون و داشته باشن ما رو حمایت کنن ما خیلی ایشونو دوست داریم

 6. الهه says:

  سلام اقای جورابلو میخوام یه چیزی بگم قول بدین ناراحت نشین فامیلیتون خیلی با حاله جورابلو خیلی خوشگله نمیدونم چرا ناراحت میشین هوای ما رو ندارین فقط برای اینکه شما رو میشناسن معروفین اینکه نشد من خودم محبت کم دارم ولی بازم دوستانم رو سر شار از محبت میکنم سخته دیگه محبت یکطرفه نمیدونم شاید اصلا نمیدونین چیه انشاالله همیشه تندرست باشین انسان ها را بدون اینکه بهشون نیاز داشته باشی دوست بدار کاری که خدا با تو میکند ما شما رو واسه خودتون دوست داریم نه چیزای دیگه ادم ها رو باید واسه خودشون دوست داشته باشی خود خود خودشون من ۱۶ سالم بیشتر نیست خواهرانه عاشقتونم به برادرم افتخار میکنم راستی بهتون نمی خوره ۳۰ سالتون باشه .خدانگهدار.

 7. الهه says:

  گاهی همین محبت هایی که دست کم میگیریم انسان های دیگر برای به دست اوردنش با خدا راز و نیاز میکنن

 8. ... says:

  کجاست ان حس با تو بودن .من قادر به نابودی این حس نیستم.حس دوست داشتنی عمیق در برابر نفرت میدانم انچه در قلب من است عشق است نه نفرت . تا زمانی که دلیل دوست داشتن رو نشناسم در واقعی بودن عشق تردید دارم چرا که احساسات کاذب قلب را ترک خواهند.اراده من نبود که تو را دیوانه وار دوست بدارم.

 9. ... says:

  سلام اقای جورابلو اون نظری که براتون نوشتم از بالا۶ اونو پاک کنین درست نیست بقیه بخونن.به برنامه اینجا ایران است ۴ ایمیل زدم گفتم اقای اقا خانی میدونن ادرسم دادم مشهد اومدین منزل ما هم تشریف بیارین دلمون براتون خیلی تنگ شده براتون خیلی دعا کردم برام دعا کنین من خواهرانه خیلی دوستون دارم پیام دادن به شما بهم ارامش میده اینا رو عمومی نکنی لیاقت خوندنش فقط با شماست راستی اسم و فامیلم براتون اشنا نیست اقای اقا خانی زیاد ایمیل های منو خوندن.با تشکر.

 10. ... says:

  اقای جورابلو چرا این قدر شما لج بازین گفتم عمومی نکنین…اخه چرا….***

 11. همکار says:

  با وجود آنکه دوست ندارم وارد امور شخصی افراد شوم، توجه شما را بشکل سربسته به چند نکته جلب می کنم:
  آقای جورابلو دکتر نیستند و ارشد آزاد اسلامی در جامعه شناسی را دارند. لذا برخی از دوستان که با این لفظ کامنمت گذاشته اند، بهتر است دقت بیشتری نمایند.
  متاسفانه خود ایشان در دو حوزه، دچار اسیب اجتماعی شده که به حمد خدا توانستند دو مورد را سامان دهی کنند و خود را نجات دهند. لذا تعریف غلوگونه از افراد امر جایزی نیست.
  نقطه قوت ایشان شیوایی گفتارشان و جذابیت صدایشان است که نعمتی خدادادی به این دوست عزیزمان می باشد.
  شورای شهر و مجامعی از این جنس پختگی خاصی می خواخهد که امیدواریم ۱۵ سال بعد آقای جورابلو به این پختگی رسیده باشد و عضو اصلی شورای شهر ما باشد.
  به قول مولوی:
  مرغ پر نارسته چون پران شود، طعمه هر گربه دران شود
  موفق باشید

 12. طرفدار پر و پا قرص دکتر says:

  اول سلام دوم من نمیدونم این پیام ها رو اقای دکتر جورابلو هم میخونن یا نه.ولی اقای همکار من جای دختر شما هستم و اصلا حر فاتون رو نمیفهمم ما دوست داریم ایشون رو دکتر جورابلو صدا کنیم اقای جورابلو دو اعتبار مهم مردونگی رو دارن ولی اعتبار مهم تر اخلاق نیک هست که اینو ….. جز اقای جورابلو و اقای اقا خانی ندارن چون من اینطوری فکر میکنم.ایشون با دعا های من و بقیه حتما به اون پختگی که شما میگین میرسن وظیفه من بود که بگم .حواستون باشه کسی نباید دکتر جورابلو رو ناراحت کنه ….. شما هیچوقت یک خانم محترم رو نمیتونین بشناسین که هر کاری واسه ی کسانی که دوسشون داره میتونه انجام بده.اقای جورابلو موفق باشین.در ضمن اقای همکار درسته سنم کمه ولی از شما بیشتر میدونم که به کسی که دوسش دارم باید بگم ما به ایشون افتخار میکنیم.

 13. همکار says:

  خانم طرفدار پر و پاقرص دکتر، سلام
  هر چند رسانه جای تقابل دو طرفه نیست و با اداب حرفه ای تناقض دارد، ولی با کسب اجازه از خوانندگان محترم، چند جمله خدمت شما عرض می کنم.
  ۱- بنده قصد تخریب آقای جورابلو و یا هیچ عزیز دیگری را نداشته و ندارم. مباحث بنده صرفا بیان برخی حقایق و آرزوی توفیق برای دوستان بوده و هست. لذا سو تعبیر نفرمایید.
  ۲- افراد باید مرحله به مرحله رشد نموده و بزرگ شوند. بعنوان مثال اگر بچگی یک کودک را از او بگیریم،آیا فکر می کنید بزرگی خوبی می تواند داشته باشد؟ دوست عزیزمان جورابلو ، بنده و یا هر فرد دیگری که باشد، باید مرحله به مرحله بزرگ شویم، لذا باد کردن دیگران جز خیانت به آنها فایده دیگری ندارد.
  ۳- انتصاب خود به چیزی که نیستید نوعی جعل است . مثل جعل عنوان، جعل مدرک و …. ، که نوعی جرم شناخته شده است. بر این اساس خواهش می کنم، افراد را با واقعیات خودشان قبول نمایید، نه القاب جعلی که می توان باعث دردسر برای آنها شود.
  ۴ – نوع رابطه یا خواسته شما مربوط به خودتان است و به بنده و دیگران مرتبط نیست. هر چه که باشد، بنظر می رسد جای بیان آن در رسانه نیست. چه بسا همین حرف ها می تواند برای آقای جورابلو ایجاد دردسر کند.
  شما را بخدا می سپارم و آرزوی توفیق برایتان دارم. موفق و موید باشید. برادر کوچک تان، آقای همکار

 14. طرفدار پر و پا قرص says:

  سلام اقای همکار من اونقدر از شما کوچک ترم که شما برادر کوچک تر من حساب نمیشین من قصد ناراحت کردن کسی رو ندارم شما راست میگی نباید بیش از اندازه از کسی تعریف کرد و از اونجا که من ادم با فرهنگ و باهوشی هستم میدونم شما از من دانایی بیشتری دارین نمیخوام با یک مردی که نمیدونم کیه بحث کنم من شنیده بودم که به اقای جورابلو میگن دکتر پس شما توقع چی دارین من که از ایشون چیزی نمیدونم فقط برای من به شخصه قابل احترام هستن و خواهرانه خیلی زیاد دوسشون دارم کلمات قدرت ازار دادن من رو ندارن چون گویندش برام عزیز نیست و من ادم خیلی بزرگی هستم بازم براتون دعا میکنم چون میدونم منظوری نداشتین به این میگن منطق…امید وارم بابای خوبی برای فرزندانتان باشین و میدونم همین هم میشه. فقط میخواستم بگم اقای جورابلو با ارزش اند.

 15. طرفدار پر و پا قرص دکتر says:

  دوست داشتن مردم رو از توجه انها میتوان فهمید وگرنه حرف را که همه میتوانند بزنند*اقای جورابلو معرکه اند*

 16. الهه says:

  سلام جا داره تشکر کنم که خوندین ولی صدا برای خوانندگی عالی نیست.برای اجرا عالیه.

 17. هعـــــــــــــــــــــــــــــــــــــی says:

  سلام و عرض ادب
  میبینم که اینجا پرنده پر نمیزنه اشکال نداره من هستم با وجود اینکه مثل قبل طرفدارتون نیستم. اقای جورابلو ایراد از خودتون بود اون کی بود با من خیلی بد رفتاری کرد خدا صبرتون بده

 18. یاس says:

  سلام و عرض ارادت خدمت جناب جورابلو؛
  امیدوارم در رسیدن به اهدافشون توفیق الهی شامل حالشون بشهدعای ما بدرقه ی راهشونه.

 19. سید حسین مرتضوی says:

  با سلام . یاد خاطرات دوران دبیرستان و افتخار همکلاسی با آقای مسعود جورابلو بخیر

ارسال نظر


آخرین موضوعات