کد خبر: 66 | تاریخ انتشار: ۱۷:۳۸:۳۳ - یکشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۰ | ارسال نظر مسدود است. | |

صدور مجوز استخدام مددکاران اجتماعی

رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی کشور صدور مجوز به منظور استخدام مددکاران اجتماعی تخصصی در استانها را از رئیس جمهور خواستار شد.

دکتر مصطفی اقلیما گفت: با توجه به نیاز کشور به مددکاران اجتماعی متخصص در استانها حداقل صدور مجوز استخدام برای ۳ نفر در هر استان به منظور فعالیت در بخشهای مورد نیاز ضروری است.

وی با اشاره به مجموع تعداد مجوزهای استخدام این مددکاران برای ۳۰ استان به ۹۰ مورد در سال افزود: استخدام هر یک از آنها در سازمانهای دولتی مزایای فراوانی را به دنبال دارد.

اقلیما معتقد است با صدور این مجوزها و استخدام مدکاران هیچ مددکاری بیکار نخواهد ماند، آشفتگی درسازمانها ناشی از اشتغال افراد غیر متخصص در این رشته و آسیب های جبران ناپذیر مشاوره های این افراد پایان می یابد.

وی با انتقاد از اینکه در موارد بسیاری افراد غیرکاردان و بی تجربه موقعیت شغلی کارشناسان اصلی و تخصصی آن رشته را اشغال کرده اند گفت: همه ما با امتثال امر از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر دو امر مهم شایسته سالاری و پاسخ گویی رهنمودهای گران سنگ و ارزشمتند آن حضرت را در ممدیریت امور رعایت و به کار گیریم.

با پذیرش عضویت مددکاران در سازمان نظام پزشکی برای نخست بار در ایران مشاوره به صورت رایگان انجام می شود

مددکاران اجتماعی عضو سازمان نظام پزشکی کشور می شوند

رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی کشور در ادامه از پذیرش عضویت مددکاران اجتماعی در نظام پزشکی خبر داد و گفت: با این عضویت و عقد قرارداد با بیمه ها مشاوره مسائل فردی، خانوادگی و اجتماعی برای نخستین بار در ایران به صورت رایگان انجام می شود.

اقلیما گفت: نظر به اینکه رشته مددکاری اجتماعی جزو رشته های پروانه دار می باشد طی رایزنیهای انجام شده و بر طبق ارسال نامه ی اداره پروانه های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به سازمان نظام پزشکی به زودی عضویت مددکاران در این سازمان محقق می شود.

وی افزود: مددکاران پس از عضویت در نظام پزشکی می توانند با گشایش دفاتر مستقل مشاوره هزینه مشاوره ها را نیز بر طبق عقده قرارداد با بیمه ها برای مددجویان بصورت رایگان انجام دهند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.


آخرین موضوعات