کد خبر: 6603 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۷ - جمعه ۲۷ ارد ۱۳۹۲ | ۱ نظر | |

اعتیاد از پیامد های شادنبودن مردم است

ثابت نبودن سیستم و برنامه اقتصادی در جامعه نیز باعث شده افراد ثروتمند خیلی بیشتر از افراد فقیر نگران آینده شان باشند .

به گزارش افکار نیوز، افزایش حجم فشار ها و مشکلات اجتماعی و اقتصادی در جامعه حاصلی جز فقروبیکاری نداشته و زمانی که مردم توان تامین نیازهای زندگی خود رانداشته باشند جایی برای شادبودن باقی نخواهدماند.

دکترمصطفی اقلیما -رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران- درگفتگو با شفاآنلاین ضمن اعلام این مطلب گفت :وقتی به جامعه امروز نگاه می کنیم در می یابیم به علت فشارهای اقتصادی و اجتماعی ،بالارفتن تورم،فقروبیکاری ،افراد قادربه تامین هزینه های زندگی خود نیستند.وقتی هم یک مرد یا زن نتواند بدیهی ترین نیازهای زندگی خود و فرزندانش راتامین کند پس قطعا جایی برای شادبودن نمی ماند.index

وی افزود: ازسوی دیگر وقتی یافتن کار،مشکل باشد به ناچار فرد برای کسب درآمد مجبور است به سختی کار کند بنابراین دیگر نه وقتی برایش باقی می ماند که به خانواده اش رسیدگی کند و نه توان روحی و روانی دارد که بخواهد صرف همسر و فرزندان کند.
به گفته دکتر اقلیما پس در چنین شرایطی بروز اختلاف و درگیری درخانواده امری اجتناب ناپذیر خواهد بود و درخانواده ای که همسران اختلاف دارند و والدین و فرزندان از یکدیگر دور هستند انتظارشاد بودن محال است .

به گفته این مدد کاراجتماعی امروزه حتی قشر ثروتمند جامعه نیز شاد نیستند چراکه امید و اعتماد به فردا و آینده وجود ندارد .ثابت نبودن سیستم و برنامه اقتصادی در جامعه نیز باعث شده افراد ثروتمند خیلی بیشتر از افراد فقیر نگران آینده شان باشند .

دکتر اقلیما معتقد است: اعتیاد یکی ازپیامد های شادنبودن مردم است .درجامعه ای که آمار معتادان افزایش می یابد نشان دهنده این است که مردم آرامش ندارند و شاد نیستند .چراکه وقتی فشارهای اجتماعی و اقتصادی در کشوری بالا می رود و افراد نه درخانه ،نه در محل کار و نه درکوچه و خیابان احساس آرامش و لذت نداشته باشند به دنبال یافتن این آرامش به قرص و دارو ومواد مخدر رو می آورند. بسیاری از معتادان به خاطر خوشگذرانی و تفریح معتاد نشده اند بلکه در جستجوی ماده ای بودند که آنها را به آرامش برساند .غافل از آنکه بلای اعتیاد مشکلی دیگر بر مشکلانشان افزوده است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۱ دیدگاه مطلب براي " اعتیاد از پیامد های شادنبودن مردم است " ارسال شده است.

  1. مژگان گفت:

    ای ول به دکتر اقلیما

ارسال نظر


آخرین موضوعات