کد خبر: 6650 | تاریخ انتشار: ۸:۲۳:۰۰ - پنجشنبه ۲۶ ارد ۱۳۹۲ | ۴ نظر | |

برگزاری همایشهای مددکاری ، یک کار جامعه ای است

  کار جامعه ای در مددکاری اجتماعی چارچوب خاص و قواعد روشنی نداشته  و  هر عمل مددکار اجتماعی در پهنه جامعه ای با اهداف Copy of Scan10122مشخص می تواند در قالب مددکاری جامعه ای تعریف گردد.آموزش عمومی ،اطلاع رسانی و برگزاری سمینارها و همایشهای مرتبط با  مددکاری اجتماعی و آسیب های اجتماعی  از جمله ابزارهای بسیار مفیدی می باشند که از یک طرف به معرفی و نهادینه کردن این حرفه در جامعه کمک می نماید و از طرف دیگر نیازها و مشکلات گروه هدف را مورد کنکاش و در معرض سمع مسئولین و عموم  قرار می دهد و فرصت مغتنمی برای مددکاران اجتماعی می باشد که به بیان دیدگاهها و مطالبات اجتماعی مددجویان پرداخته و در نقش آموزش و آگاهی  دهنده ، نگاهها و افکار را به سمت مسائل اجتماعی و بحرانهای اجتماعی روز جامعه هدایت نمایند.

فراموش نکنیم تغییر مثبت در نگرش عموم به حرفه و مشارکت مددکاران در تخفیف آسیبهای اجتماعی نیاز به آگاه سازی کانونهای برنامه ریزی داشته تا نقش موثر مددکاران اجتماعی را در برنامه ریزهای خرد و کلان اجتماعی مورد مداقه قرار دهند و نهایتا با برگزاری همایشهای علمی و دوره ای  مرتبط با مددکاری اجتماعی می توانیم در رسیدن به اهداف مذکور و ترسیم آینده حرفه نقش بسزایی داشته باشیم.

امین موحدی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۴ دیدگاه مطلب براي " برگزاری همایشهای مددکاری ، یک کار جامعه ای است " ارسال شده است.

  1. مريم گفت:

    همه رفتارها فقط ادعا و ژست است همین و عنوان الکی را یدک کشیدن حیف مددکاری و اسم مددکار

  2. وب سایت تخصصی مددکاران اجتماعی گفت:

    با سلام
    ولی به نظر ما حیف برای کسانی هست که هیچ گونه تلاشی برای نهادینه کردن حرفه اشان در جامعه انجام نمی دهند و صرفا دنبال یک میز خالیه آماده برای مددکاری می گردند.غافل از اینکه همین اندک توسعه این حرفه مظلوم نتیجه تلاش و فعالیت اساتید ، بزرگان و صاحب نظران مددکاری می باشد.

  3. با سلام و احترام و تشکر فراوان به جهت تلاشها و اقدامات بی دریغ و واقعاً موثر شما در پیشبرد اهداف متعالی مددکاری اجتماعی ایران

ارسال نظر


آخرین موضوعات